جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- فرماندار رشت با اشاره به افزایش تعداد بستری های روزانه از ۱۱۹ بیمار به ۱۷۷ نفر، گفت: وضعیت با بستری مجموع ۷۰۰ بیمار در رشت بحرانی است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی فتح اللهی امروز (دوشنبه) در جلسه ستاد مدیریت کرونا رشت با اشاره به وضعیت بد کرونا در کشور و استان گیلان و همچنین شهر رشت، اظهار کرد: مردم هوشیار باشند زیرا وضعیت از حالت عادی و هشدار خارج شده است.

وی با بیان اینکه ضمن ابراز نگرانی از کاهش محسوس رعایت پروتکل های بهداشتی در کشور به ویژه در استان، افزود: هرگونه عادی انگاری می تواند خسارت جبران ناپذیری را وارد کند.

فرماندار رشت در ادامه با تأکید بر لزوم استفاده از ماسک و پرهیز از ترددهای غیر ضروری، گفت: بزرگترین خطری که سلامت جامعه را تهدید می کند ساده انگاری و عادی انگاری است، باید مردم خطر موجود را جدی بگیرند و باور کنند.

وی با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۵۵ هزار دُز واکسن در شهرستان رشت تزریق شده است، ادامه داد: روزانه هفت هزار نفر واکسن دریافت می کنند.

فتح اللهی با اشاره به اینکه از تعداد ۱۳۰ هزار نفر گروه هدف، ۶۰ درصد دُز اول و ۱۵ درصد دُز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند، افزود: ۱۴ پایگاه تزریق واکسن با پایگاه های گذشته اضافه شده و شش پایگاه نیز از سوی بسیج در حال آماده سازی است.

وی ادامه داد: بر اساس هدف گذاری انجام شده، ۷۰۰ هزار نفر باید در شهرستان دُز اول واکسن را دریافت کنند که برای رسیدن به این تعداد در بازه زمانی دو ماهه، باید به تزریق روزانه ۲۵ هزار دُز واکسن در ۴۰ پایگاه تزریق واکسیناسیون برسیم.

فرماندار رشت با اشاره به اینکه تعداد ۴۲۸ کرونایی بستری هفته پیش به تعداد ۷۰۰ نفر بستری بیمار رسیده ایم، اظهار کرد: از تعداد ۱۱۹ پذیرش روزانه بیمار کرونایی در روز به ۱۷۷ نفر شاهد بستری ۱۷۷ بستری در روز رسیده ایم.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان