جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه شهروندان باید از ماسک استفاده کنند، گفت: در حال حاضر تنها راهکار استفاده از ماسک در خارج از منزل است.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سیر کاهشی رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک توسط شهروندان گیلانی، گفت: افرادی با این دلیل که قبلاً به بیماری کرونا مبتلا شده و بدنشان ایمنی دارد از ماسک استفاده نمی کنند، جای نگرانی دارد.

معاونت دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه یکی دیگر از دلایل شهروندان گیلانی برای عدم استفاده از ماسک این است که معتقدند تاکنون گرفتار این بیماری نشده اند پس مبتلا نمی شوند، اظهار کرد: متأسفانه افرادی که با این دلایل پروتکل های بهداشتی را رعایت نمی کنند دچار بیماری کرونا می شوند.

وی با تاکید بر اینکه از سازمان های مختلفی درخواست شده تا برای اقشار آسیب پذیر جامعه ماسک ارزان تهیه و در اختیار آنها قرار دهند، اضافه کرد: استفاده از ماسک بیشترین تأثیر را در مقابل کرونا به ویژه نوع جهش یافته دلتا دارد.

حیدرزاده از شهروندان خواست در اماکن شلوغ حتماً از دو ماسک استفاده کنند، افزود: ماسک های قابل شستشو نیز باید حتماً از سیب سلامت برخوردار باشند.

وی از بستری شدن ۳۳۷ مورد جدید بیماران کرونایی در بیمارستان های گیلان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد و گفت: ۱۲۵۰ بیمار کرونایی در استان گیلان بستری هستند که ۲۵۰ نفر از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه تحت درمانند

معاونت دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در دستور کار قرار گیرد، اضافه کرد: موج جدید کرونا بسیار خطرناک بوده و این تعداد از مبتلایان نیز بی سابقه بوده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان