جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان با اشاره به اینکه انعطاف پذیری مبتنی بر سیاست های اشتغالزایی در دستور کار است، گفت: حدود ۶۴ درصد از کارآموزان فنی و حرفه ای وارد بازار می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسینی شامگاه یکشنبه در گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه ایجاد اشتغال نیازمند وجود نگاه همفکری بین دستگاه های متولی اشتغال است، اظهار کرد: فنی و حرفه ای در پی توسعه آموزش مشارکتی است تا زمینه اشتغالزایی کارآموزان فراهم شود.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای گیلان با اشاره به اینکه انعطاف پذیری مبتنی بر سیاست های اشتغالزایی استان در دستور کار این اداره کل است، افزود: حدود ۶۴ درصد از کارآموزان فنی و حرفه ای وارد بازار کار می شوند.

وی با بیان اینکه در سال های گذشته میزان آموزش های ارائه شده در روستاهای گیلان کم بود، تصریح کرد: در سال گذشته و بر اساس سیاست های اشتغالی کشور، از ۱۸ گروه هدف فنی و حرفه ای، تمرکز خود را در حوزه روستایی قرار دادیم.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان گیلان با تاکید بر ضرورت آموزش به روستاییان و آماده سازی آنها جهت ورود به بازار کار، اضافه کرد: بیشترین گروه هدفی که در سال گذشته مورد آموزش ما قرار گرفتند، روستاییان بودند.

حسینی با اشاره به برگزاری مسابقات ملی مهارت، بیان کرد: این مسابقات در حدود ۳۰ رشته برگزار می شود و ۱۳ تیم از گیلان در این دوره از مسابقات شرکت می کنند.

مدیرکل فنی و حرفه ای گیلان با بیان اینکه مسابقات ملی مهارت تا آبان ماه امسال طول می کشد، گفت: این دوره از مسابقات در واقع اردوی آماده سازی برای مسابقات جهانی مهارت است تا جوانان ما در این دوره مهارت های لازم در سطح جهانی را کسب کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان