جستجوگر خبری شهرستان شفت

معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی گیلان با بررسی های صورت گرفته وقوع خسارت به شالیزارهای استان با توجه به بارش های چند روز اخیر قطعی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، از دو روز گذشته سامانه فارسی جدید وارد استان گیلان و این سامانه تا اواخر وقت فردا در گیلان با شدت و ضعف حضور دارد.

ورود سامانه بارشی به گیلان منجر به خسارت به شالیزارهای گیلان شده و برای شالیکارانی که قصد برداشت دست رنج یکساله خود را داشتند مشکلاتی را ایجاد کرده است.

با بارش متداوم باران این نعمت الهی، بخشی از شالیزارهای استان دچار خمیدگی ساقه برنج شده داسنت به طوری بعضا امکان برداشت مکانیزه وجود نداشته و طبیعتا میزان برنج تولیدی به نصف خواهد رسید.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان هنوز میزان خسارت وارد شده به برخی از شالیزارها مشخص نشده و باید تا اتمام زمان بارش های باران و بررسی های به عمل آمده صبر کرد.

بنا بر اعلام مسعود الماسی شالیکاران باید بعد از اتمام زمان بارندگی هرچه سریعتر محصول خود را برداشت کنند تا در صورت ورود سامانه بارشی دیگر از افزایش خسارت جلوگیری شود.

یکی از شالیکاران گیلانی در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت می گوید بخش اعظمی از ۱۰ هکتار شالیزار خود با آسیب جدی و خمیدگی مواجه شده و این اراضی بیمه نیستند.

به گفته این کشاورز گیلانی، برداشت برنج بعد از بارش باران امکان پذیر است ولی از مسؤولان انتظار داریم به دادن شالیکاران آسیب دیده برسند.

بر همین اساس و طبق گفته های معاون خدمات بیمه ای بانک کشاورزی گیلان با بررسی های صورت گرفته وقوع خسارت به شالیزارهای استان با توجه به بارش های چند روز اخیر قطعی است.

صفار حمیدی می گوید تیم های کارشناسی بعد از وقوع بارش باران در نقاط مختلف استان حضور پیدا کرده اند تا از این طریق میزان خسارت وارد شده به استان مشخص شود.

شرکت های خدمات بیمه ای بانک کشاورزی در تمامی شعب های استان فعال بوده ولی به دلیل شیوع کرونا و رعایت دستورالعمل های بهداشتی اقدامات لازم به منظور جبران خسارت ورس شالیزارها تمهیداتی را باتوجه به شرایط کرونایی برای شالیکاران اندیشیده شده است تا شالیکاران از این طریق بتوانند وضعیت شالیزارهای شان را به دفاتر خدمات بیمه کشاورزی گزارش دهند.

به گفته حمیدی شالیکارانی که محصول آنان با آسیب ورس و یا خوابیدگی مواجه شده است باید چهار روز قبل از برداشت محصول خود با یکی از شعب خدمات بیمه ای بانک کشاورزی گیلان تماس گرفته تا میزان خسارت وارد شده به آن شالیزار مشخص شود.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان