جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه عادی انگاری شهروندان می تواند فاجعه بار باشد، گفت: استفاده از ماسک در گیلان به پایین ترین حد رسیده است.

انوش دهنادی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان اشاره و اظهار کرد: روند صعود ابتلاء و بستری های کرونایی و همچنین فوتی های ناشی از کرونا است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از هزار و ۲۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند، افزود: روزانه شاهد شناسایی حدود ۳۰۰ بیمار کرونایی نیازمند به بستری در بیمارستان های استان هستیم.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به وخامت حال ۱۶۰ بیمار کرونایی، گفت: بیشتر ظرفیت و تخت های بیمارستانی در استان گیلان توسط بیماران کرونایی اشغال شده است.

وی در ادامه با ابراز نگرانی از پُر شدن تخت های بیمارستانی در استان گیلان با ادامه این روند، اضافه کرد: شهروندان باید پروتکل های بهداشتی را با جدیت و دقت بیشتری رعایت کنند.

دهنادی مقدم با اشاره به عادی انگاری و بی توجهی شهروندان به رعایت پروتکل های بهداشتی، گفت: استفاده از ماسک در استان گیلان به پایین ترین سطح خود رسیده و این زمینه را برای رشد بیماری فراهم می کند.

وی با بیان اینکه حضور در مکان های تجمع یکی دیگر از عوامل افزایش میزان ابتلاها به کرونا در استان گیلان بوده است، اضافه کرد: حضور مسافران نیز بر این عوامل افزوده و شرایط را برای استان سخت کرده است.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه عادی انگاری و بی توجهی نسبت به رعایت پروتکل ها سبب می شود تا با یک فاجعه رو به رو شویم، گفت: در حال حاضر تنها راهکار مقابله با کرونا رعایت پروتکل های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک است.

وی همچنین به واکسیناسیون و روند رو به رشد آن در استان گیلان اشاره و اظهار کرد: در حال حاضر ۴۷۰ دُز واکسن در استان گیلان به گروه های هدف تزریق شده است.

دهنادی مقدم با بیان اینکه روزانه ۱۵ تا ۱۸ هزار دُز واکسن در استان گیلان تزریق می شود، گفت: در صورت افزایش ورود واکسن به استان ظرفیت افزایش این میزان به روزانه ۴۰ دُز نیز وجود دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان