جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با ابزار نگرانی از عادی انگاری نسبت به خطرات ویروس کرونا، گفت: گیلان جز پنج استان انتهایی در رعایت دستور العمل های بهداشتی است.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع امروز (شنبه) در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا گیلان با اشاره به وضعیت قرمز همه شهرستان های استان، اظهار کرد: بر اساس اعلام وزارت بهداشت تنها شهرستان املش در وضعیت نارنجی قرار دارد.

وی روند صعودی ابتلاها و بستری های کرونایی در استان گیلان اشاره و آن را نگران کننده برشمرد، افزود: متأسفانه میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان گیلان به پایین تر حد خود رسیده است.

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به اینکه ادامه این روند شرایط را سخت تر خواهد کرد، گفت: بر اساس آمارهای بیان شده گیلان با ۳۹ درصد رعایت دستور العمل های بهداشتی جز پنج استان انتهای جدول هستند.

وی با بیان اینکه باید شهروندان را به رعایت پروتکل ها به عنوان تنها راهکار جلوگیری از ابتلاء و انتقال این ویروس تشویق کنیم، اضافه کرد: ایجاد پویش های مردمی برای تشویق به استفاده از ماسک ایجاد شود.

زارع با اشاره به شیوع نوع جدید کرونا با نام کرونا دلتا و احتمال ظهور سویه های جدید، تأکید کرد: هر گونه عادی انگاری و بی توجهی به رعایت پروتکل های بهداشتی می تواند فاجعه آمیز باشد.

وی بر ضرورت تشدید بازرسی ها و نظارت ها بر رعایت الزامات بهداشتی توسط صنوف از طریق شبکه های بهداشت شهرستانی، کارگروه انتظامی و اجتماعی و دستگاه های مسئول از جمله صمت، اتحادیه ها و بسیج اصناف نیز تأکید کرد و افزود: برخوردهای قاطع و مطابق با قانون مورد انتظار است و در این راستا انجام نظارت ها باید اطلاع رسانی شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه صدا و سیما و رسانه ها باید با تولید محتوا خطرات عادی انگاری نسبت به این ویروس را نشر و شهروندان را به رعایت دستور العمل ها تشویق کنند، اظهار کرد: باید اقدامات انجام شده برای واکسیناسیون را تسریع کنیم.

وی ادامه داد: طی مکاتبه ای با وزیر بهداشت، انجام فرآیند واکسیناسیون برای افراد ۵۰ سال به بالا درخواست شده که با جدیت باید پیگیری شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان