جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به شیوع کرونا و تغییر چگونگی برگزاری مناسبت های ملی و مذهبی، گفت: برگزاری مناسبت ها با رویکرد سلامت محور رسالت جدید شورا بود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مجتبی اشجری، ظهر شنبه در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان گیلان به مناسبت سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به عنوان یک نهاد عمومی غیردولتی در سال ۱۳۵۹ با تدبیر و تأیید معمار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) تأسیس شد و تاکنون به ایفای نقش انقلابی خود پرداخته است.

وی ایجاد هماهنگی، سیاستگذاری، نظارت و ارزیابی بر چگونگی برگزاری مراسم ملی و انقلابی و همچنین جلوگیری از موازی کاری در بزرگداشت مناسبت های انقلاب اسلامی را مأموریت اصلی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دانست و تصریح کرد: این نهاد مولود انقلاب بر اساس اساسنامه موظف است علاوه بر برگزاری مراسم ملی و انقلابی، پیام نظام جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران را در مواجهه با رویدادها و رخدادها به جهانیان اعلام نماید.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، حماسه درخشان نهم دی را نمونه ای از نقش آفرینی به موقع و در لحظه این نهاد انقلابی دانست و یادآور شد: هرگاه ضرورتی که نیازمند به حضور مردم در صحنه دفاع از انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی است شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی زمینه های حضور مردم را در صحنه فراهم می کند.

حجت الاسلام اشجری، شاکله نظام اسلامی ایران را مردمی دانست و تصریح کرد: اگر حضور مردم در صحنه های انقلاب اسلامی نباشد، استمرار و بقای نظام با چالش های جدی مواجه می شود زیرا همانگونه که مردم علت موجده انقلاب بودند، علت مبقیه آن نیز هستند.

وی با بیان اینکه در طول ۴۳ سال گذشته همواره شاهد درخشش فوق العاده مردم در همه مناسبت های ملی و انقلابی بودیم، گفت: در دو سال اخیر که جهان درگیر ویروس منحوس کرونا است شکل برگزاری مراسم انقلابی و بزرگداشت مناسبت ها نیز تغییر کرده و با نوآوری و خلاقیت به سبک و سیاق جدید و سلامت محور برگزار شده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به برگزاری مراسم رژه خودرویی خانوادگی در یوم الله ۲۲ بهمن سال گذشته، عنوان کرد: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با همفکری و همکاری سایر دستگاه های فرهنگی و انقلابی زنده نگه داشتن مناسبت های انقلاب اسلامی را به شکل جدید و متناسب با شرایط مقتضی کشور در دستور کار خود قرار داد.

حجت الاسلام اشجری، استفاده از ظرفیت رسانه ملی و فضای مجازی را از دیگر برنامه های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ایام شیوع بیماری کرونا اعلام کرد و گفت: در شرایط حاد کرونایی، به برگزاری نمادین مراسم و پخش زنده در ساعات پرمخاطب سیمای مرکز گیلان با بهره مندی از سخنرانان ملی و برجسته اقدام شد.

وی کار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را یک کار جمعی تعریف کرد و افزود: موفقیت های استان در بزرگداشت ایام الله انقلاب اسلامی مرهون همدلی و تلاش همه مسئولان دلسوز به ویژه مردم خوب و ولایی استان گیلان است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان از آیت الله جنتی به عنوان عمار انقلاب و مرید رهبر معظم انقلاب یاد کرد و گفت: هدایت های هوشمندانه و توصیه های پدرانه این مجاهد نستوه در رأس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی برای بزرگداشت مناسبت های ملی و انقلابی بسیار راهگشا بوده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان