جستجوگر خبری شهرستان شفت

فرماندار شهرستان رشت با تأکید بر ثبت فوری تونل های جنگلی شاه عباسی به عنوان یک اثر ملی گفت: باید در راستای حفاظت و صیانت از تونل های جنگلی شاه عباسی در مقابل تخریب های طبیعی و انسانی این اثر به فوریت ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سامانه «فارس من» باهدف پیگیری مستقیم و مسائل و مشکلات مردم راه اندازی شده و در سریع ترین زمان به پیگیری موارد اعلامی می پردازد.

"تلاش فعالین برای حفظ اثر تاریخی بخش سنگر استان گیلان" که از طریق مخاطبان در سامانه فارس من ثبت شد.

مخاطب در ثبت این سوژه مطرح کرده است که " بنای تاریخی در بخش سنگر (رشت) استان گیلان ممکن است به علت نبود ابزار قانونی، توسط راهداری تخریب شود. اطلاع رسانی در این خصوص به نهادهای میراث فرهنگی و منابع طبیعی برای حفظ اثر کمک خواهد نمود."

 

فرماندار شهرستان رشت به اتفاق معاون برنامه ریزی و توسعه خود از تونل های جنگی شاه عباسی واقع در روستای گلسرک بخش سنگر بازدید کرد.

علی فتح اللهی در حاشیه بازدید از تونل های جنگی شاه عباسی با تأکید بر ثبت فوری این ابنیه به عنوان یک اثر ملی در راستای حفاظت و صیانت از آن در مقابل تخریب های طبیعی و انسانی، اظهار کرد: بایستی با قید فوریت تیم های ارزیاب و کارشناسی میراث فرهنگی جهت تشکیل پرونده ثبتی به منطقه اعزام شوند.

فرماندار رشت با تأکید بر اینکه آثار تاریخی نماد فرهنگ ، هویت و تمدن یک جامعه و شهر است، افزود: با توجه به قابلیت و ظرفیت های شهرستان بخش گردشگری و آثار باستانی و در راستای توسعه گردشگری شهرستان حفظ و احیای این اماکن و بناها از اولویت برخوردار است.

وی به نقش آثار ملی در رونق اقتصادی اشاره کرد و گفت که صنعت گردشگری می تواند به عنوان یکی از راه های نجات بخش شهرستان در زمینه ایجاد اشتغال، اقتصاد و مسائل اجتماعی باشد.

 

تونل های جنگی شاه عباسی ازجمله استحکامات دفاعی در تقابل با نیروهای دشمن از سمت شمال بوده که بخش دفاعی گلسرک و بخش پشتیبانی و لجستیکی آن در حوزه سرزمینی امام زاده هاشم امتداد یافته است.

دوره دقیق احداث این تونل، کاربری سازه در دوره خودش، چگونگی فراهم آوری مصالح موردنیاز، چگونگی تأمین آب با بررسی و  کاوش امکان پذیر خواهد بود.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان