جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گفته معاون توسعه امور پیشگیری بهزیستی گیلان، ۲۸۸ نفر معتاد متجاهر در مراکز مربوط به این سازمان طی سه ماهه نخست سال جاری پذیرش شده اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سامانه «فارس من» باهدف پیگیری مستقیم و مسائل و مشکلات مردم راه اندازی شده و در سریع ترین زمان به پیگیری موارد اعلامی می پردازد.

"ضرورت رسیدگی به وضعیت معتادین در سطح شهر رشت" که از طریق مخاطبان در سامانه فارس من ثبت شد.

مخاطب در ثبت این سوژه مطرح کرده است که " در سطح شهر رشت معتاد دوره گرد و افراد کارتون خواب مدتی است بی رویه در حال افزایش است و هیچ گونه برنامه ریزی کوتاه مدت و بلند مدت در این زمینه به چشم نمی خورد با توجه به روند افزایشی، مسئولین باید فکر اساسی بکنند زیرا با عث بی نظمی و ناهنجاری های اجتماعی شده و روز به روز وضعیت بدتر و باعث ناامنی در جامعه می شود.
از کسانی که در این رابطه مسئولیتی دارند خواهش می کنم به سادگی به این مسئله نگاه نکنند و برای این افراد که واقعا احتیاج به کمک دارند، فکری کنند."

آریا طوفانی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به اینکه معتاد متجاهر فردی است که وابستگی شدید به مواد مخدر یا روانگردان دارد، اظهار کرد: این افراد دارای رفتارهای مصرف مواد مخدر در ملاعام، ولگرد هستند و همچنین آلات و ادوات مصرف مواد نیز همراه آنان مشاهده می شود. 

وی با بیان اینکه طی سه ماهه نخست سال جاری تعداد ۲۸۸ نفر معتاد متجاهر در مراکز مربوط به سازمان بهزیستی تحت پذیرش قرار گرفتند، افزود: از این تعداد ۹ درصد تست اعتیاد منفی داشتند و ۲۲ درصد نیز به مراکز ماده ۱۶ ارجاع داده شدند. 

معاون توسعه امور پیشگیری بهزیستی گیلان به وضعیت دیگر افراد معتاد از مجموع ۲۸۸ نفر مورد پذیرش قرار گرفته در مراکز بهزیستی گیلان اشاره کرد و گفت: همچنین ۲۵ درصد از این افراد به مراکز سرپایی معرفی شده اند و ۴۴ درصد نیز به مراکز تبصره دو ماده ۱۶ ارجاع شدند. 

وی با اشاره به اینکه معتادان متجاهر پس از دستگیری به درمان دادگاه مدار ارجاع می شوند، تصریح کرد: معتادان متجاهر پس از دستگیری توسط نیروی انتظامی به درمان دادگاه مدار ارجاع می شوند و پس از انجام تست های اعتیاد و کووید ۱۹ و اسکن عنبیه توسط تیم غربالگری سازمان که متشکل از پزشک، روانشناس، مددکار اجتماعی و بهیار غربال است با حکم قاضز به مراکز درمانی ارجاع داده می شوند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان