جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با اشاره به مقاوم سازی ۶۷ درصد واحدهای مسکونی روستایی در استان، گفت: ۳۳ درصد معادل ۹ هزار و ۷۴۰ واحد دیگر نیازمند مقاوم سازی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع پیش از ظهر جمعه در مراسم بهره برداری دو میلیون و پانصد و پنجاهمین واحد مسکونی روستایی مقاوم سازی شده کشور، اظهار کرد: محرومیت زدایی یکی از آرمان های انقلاب و دستاوردهای نظام است.

وی با بیان اینکه در این مسیر بنیاد مسکن، کمیته امداد و بهزیستی که نهادهای مولود انقلاب اسلامی هستند نقش آفرینی می کنند، افزود: در سال های اخیر این نهادها با حمایت های دولت در عرصه های محرومیت زدایی اقدامات خوبی انجام داده اند.

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به اینکه تأمین و مقاوم سازی مسکن محرومان، روستاییان و خانواده های تحت پوشش کمیته و بهزیستی و روستاییان کم برخوردار از این این اقدامات بوده است، گفت: گیلان در این زمینه جز سه استان برتر است

وی با بیان اینکه ساخت ۱۱۱ هزار مسکن روستایی با تسهیلات قرض الحسنه در گیلان انجام شده است، اضافه کرد: برای این تعداد واحد مسکونی ۱۴ هزار و ۶۶۶ میلیارد ریال تسهیلات اختصاص یافته است.

زارع با اشاره به مقام سازی بیش از ۱۹ هزار واحد مسکونی، گفت: این تعداد ۶۷ درصد واحدهای مسکونی روستایی گیلان است که بالاتر از میانگین کشوری قرار داریم.

وی با بیان اینکه ۳۳ درصد واحدهای مسکونی روستایی یعنی معادل ۹ هزار و ۷۴۰ واحد مسکونی روستایی نیازمند مقاوم سازی هستند، اضافه کرد: برنامه ریزی لازم انجام شده و در سال جاری اجرایی در دستور کار قرار دارد.

مرمت و بازسازی ۲۲۳ واحد مسکونی روستایی در گیلان توسط سپاه

در ادامه این جلسه فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه در سال ۹۶ و ۹۷، هزار و واحد مسکونی با کمک کمیته امداد در استان گیلان ساخته و تحویل داده شد، گفت: در سال ۹۸ نیز ۷۴۱ واحد ساخته شده که ۴۹ واحد در مراحل پایانی قرار دارد.

سردار محمد عبدالله پور به مرمت و تعمیر ۲۲۳ واحد مسکونی در استان گیلان اشاره کرد و افزود: در جریان سیل گمیشان در استان گلستان نیز سپاه قدس گیلان ۸۷ واحد مسکونی ساخت و ۲۱۰ واحد را نیز تعمیر و بازسازی کرد.

وی با اشاره به ساخت ۹ واحد مسکونی در سی سخت، اضافه کرد: این واحدها در دست ساخت قرار دارد و به زودی به صاحبانشان تحویل داده می شود.

فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه در حوزه مسکن مددجویان روستایی همچنان اوضاع نابسامان است، گفت: خانه های ساخته شده به لوازم منزل تجهیز و به صاحبانشان تحویل داده شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان