جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت -ایرنا- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان گفت: حریق ناشی از بی احتیاطی گردشگران که منجر به آتش سوزی در یک هکتار از پارک ملی بوجاق کیاشهر شده بود،به طور کامل مهار شد.

ساسان اکبری پور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این که  گرمای شدید هوا شرایط خطر آتش سوزی را تشدید می کند و بی احتیاطی گردشگران به این موضوع دامن می زند اظهار داشت: متاسفانه روز گذشته شاهد آتش سوزی در این پارک ملی شدیم که این اتفاق با همیاری نیروهای یگان، شهرداری ،آتش نشانی به طور کامل کنترل شد.
سرپرست  اداره پارک ملی بوجاق افزود: خوشبختانه پس از مهار آتش خنکی هوا یاریگر  و خنک سازی انجام شده است ؛ این آتش سوزی خسارت زیادی در پی نداشت .
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست گیلان از مردم  درخواست کرد در صورت بروز چنین حوادثی مراتب را سریعا به اداره محیط  زیست با شماره ۱۵۴۰ اطلاع رسانی کنند.
پارک ملی خشکی - دریایی بوجاق با بیش از  سه هزار و ۲۶۰هکتار از مهمترین مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست و تنها پارک ملی خشکی دریایی کشور در نزدیکی کیاشهر واقع در شرق گیلان  با توجه به ثبت آن در کنواسیون رامسر از اهمیت اکولوژیکی بسیار بالایی به لحاظ تنوع گونه ای برخوردار است .
حضور هر ساله تعداد کثیری از پرندگان مهاجر در فصل مهاجرت،پارک ملی بوجاق را بعنوان یکی از اکوسیستم های منحصر به فرد و مهم در سطح ملی و همچنین بین المللی مطرح کرده و آن را دارای بالاترین درجه حفاظتی کرده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان