جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت -ایرنا-معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به احداث و در حال ساخت بودن حدود  ۱۴۰ هزار واحد مسکن محرومان گفت: چهار هزار میلیارد تومان اعتبار به صورت نقدی و بلاعوض به این واحدها ...

محمد باقر نوبخت در آیین واگذاری رسمی مسکن محرومان در کشور که به صورت ویدیو کنفرانس در گیلان برگزار شد، افزود: همچنین ۶ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به صورت قرص الحسنه با سود ۴ درصد نیز برای این واحدها اختصاص یافته است .
وی تصریح کرد:  سود این اعتبار را نیز باید سازمان برنامه و بودجه پرداخت کند.
وی با بیان اینکه  ساخت مسکن  محرومان ریل گذاری  شده است ، خاطر نشان کرد: این ریل گذاری در قانون و بودجه به صورت ردیف درآمده است و این اقدام استمرار خواهد یافت.

هفتاد هزارمین واحد مسکن محرومان کشور و یکهزار و دویستمین واحد مسکن محرومان و ۱۱۱ هزار مین واحد مسکن مقاوم سازی شده در گیلان با حضور محمد باقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و ارسلان زارع استاندار گیلان و به صورت تصویری با استانداران استان های دیگر رسما واگذار شد.

۲۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیز  برای سه هزار واحد مسکن محرومان در استان از سوی دولت اختصاص یافته است.

 برای احداث هر واحد مسکونی ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات ویژه بهسازی و ۳۰۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض از محل اعتبار دولتی و مابقی توسط مالک و خیرین محلی تامین می شود.

تاکنون سه هزار واجد شرایط شناسایی و به بانکهای عامل معرفی شده اند که ۲ هزار و ۵۵۰ نفر به مرحله عقد قرارداد رسیده اند.

واجدان شرایط طرح مسکن محرومان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان ها شناسایی و محرومیت آنها به تائید دهیار و شورای اسلامی روستا رسیده است و خانوارهای تحت پوشش نهادهای حمایتی در اولویت طرح قرار دارند. 

طرح احداث سه هزار مسکن محرومان با امضاء تفاهم نامه سه جانبه سازمان برنامه بودجه، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و استانداری گیلان از شهریور ماه سال گذشته آغاز شده و بهسازی مسکن روستایی نیز از سال ۸۴ بوده است.

گیلان با دو و نیم میلیون نفر جمعیت از متراکم ترین استان های کشور است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان