جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آستارا با اشاره به وضعیت قرمز این شهرستان از نظر شیوع کرونا، از بازگرداندن ۳۰ تور گردشگری از مبادی ورودی خبر داد.

مجتبی آب روشن روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: تورهای گردشگری در قالب ۱۵ دستگاه اتوبوس و ۱۵ دستگاه مینی بوس بودند که ظرف ۲ هفته گذشته بعد از قرمز شدن شرایط کرونایی از ایست بازرسی ورودی آستارا با همکاری نیروهای انتظامی، پلیس راه و راهنمایی و رانندگی بازگردانده شده اند.

وی افزود: بازدید از واحدهای اقامتی و پذیرایی زیر مجموعه در مدت یاد شده تشدید شده و فعالیت واحدهای پذیرایی فقط به صورت غذای بیرون بر مجاز است و موردی از تخلف تاکنون مشاهده نشده است.

وی ادامه داد: برای تورهای گردشگری مجوز صادر نمی شود و نظارت بر عبور و مرور خودروها با رصد پلاک ها در مبادی ورودی با همکاری دستگاه های مسئول ادامه دارد و آن تعداد مسافر که در شهر مشاهده می شوند، بیشتر با برگ تردد وارد شهرستان شده اند و موارد قانون گریزی نیز بررسی می شود.

آب روشن از متولیان و صاحبان خانه های استیجاری که بدون مجوز اداره میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی اقدام به پذیرش و اسکان مسافر می کنند، خواست برای اخذ مجوز به آن اداره یا دفتر مجری طرح ساماندهی خانه مسافر شهرستان مراجعه و فعالیت های خود را ضابطه مند کنند.

مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به مسافران و گردشگران دارای برگ تردد نیز توصیه کرد سفرهای خود را به شرایط زرد کرونایی موکول یا برای اسکان موقت، به دفاتر مجاز خانه مسافر شهرستان آستارا مراجعه کنند.
شیوع ویروس کرونا صنعت گردشگری را در جهان به مخاطره انداخته و بهترین راهکار مقابله با آن، خودداری از سفرهای غیرضروری و رعایت شیوه نامه های بهداشتی است . بر اساس تازه ترین ارزیابی نرم افزار ماسک مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شمار شهرستان های قرمز گیلان به عدد ۱۶ رسیده و آستارا جزو آنهاست.

شهرستان مرزی و گردشگرپذیر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان