جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت-ایرنا-رئیس کمیته امداد از ساخت ۵۰ هزار واحد مسکن محرومان در دو سال اخیر در کشور  خبر داد و گفت : حمایت های دولت از مسکن محرومان بی سابقه بوده است.

مرتضی بختیاری روز جمعه در مراسم افتتاح مسکن محرومان گیلان به صورت تصویری همزمان با افتتاح مسکن محرومان کشور  افزود: حدود ۲۵ هزار واحد تفاهم نامه با سازمان برنامه و بودجه داشتیم که قرار بود تا پایان سال به بهره برداری برسد اما بدلیل مشکلات اعتباری تا کنون بیش از ۵۰ درصد  آن تحویل شده است.
وی خاطرنشان کرد : با اختصاص و تامین بودجه از سوی سازمان برنامه و بودجه مابقی واحدها تا پایان سال به بهره برداری می رسد.
وی اظهار داشت: علاوه بر این در تفاهم نامه دیگری با  سازمان برنامه و بودجه ۲۴ هزار و ۵۰۰  واحد کمیته امداد سهم دارد .
وی تصریح کرد: این واحدها با اولویت کمیته امداد و بهزیستی است .
۱۴۰ هزار و ۳۹۰ واحد مسکن محرومان در کشور در حال ساخت است که ۱۱۵ هزار و  ۹۴۰ واحد توسط بنیاد مسکن در حال احداث است که ۲۴ هزار و ۴۵۰ واحد آن برعهده کمیته امداد است.

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور نیز یادآور شد: از سال ۹۵ تاکنون ،  افزون بر ۶۰۰ میلیارد تومان برای مقام سازی مسکن روستایی هزینه شده است.
عزیزالله مهدیان نیز در این جلسه افزود: علاوه بر مسکن محرومان ، برای واحدهای مسکونی  اقشار آسیب پذیر روستایی که نیمه کاره مانده بود  از سال ۹۵ برای یکصد هزار واحد مسکن پیش بینی اعتبار برای تکمیل آنها شد .
وی با بیان اینکه هر ساله خانوارهای روستایی دارای واحدهای فرسوده نیز تشویق به بازسازی واحدهای شان می شوند. اظهار داشت : در همین راستا از سال ۹۵ تا کنون ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه شد.
مهدیان با اشاره به طرح  ساخت مسکن محرومان اظهار داشت: از پنج میلیون و ۳۰۰ هزار واحد در حال ساخت  بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار واحد مقاوم سازی روستایی کشور در حال ساخت است  که درصدد هستیم ۱۴۰ هزار واحد تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

ساخت سه هزار واحد مسکن محرومان در گیلان از شهریور ماه سال گذشته شروع شد.

گیلان دو و نیم میلیون نفر جمعیت دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان