جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی آستارا گفت: ۳۰۰ هکتار یا معادل هفت تا ۱۰ درصد شالیزارهای این شهرستان به علت بارش های اخیر و ورود روان آب ها دچار خسارت وِرس یا خوابیدگی شده است.

ساسان کارجویان روز پنجشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا برآورد ریالی خسارت بارش های اخیر به شالیزارها را حدود ۲۵۲ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: یک سوم از سه هزار و ۲۰۰ هکتار مزارع برنج بیمه شده است.

وی ادامه داد: بارش باران باعت پر آبی انهار و رودخانه ها بخصوص در اراضی در معرض تنش آبی شده اما در مزارع برنج به دلیل سپری شدن بیش از ۹۵٪ از مرحله خوشه دهی و کاهش نیاز آبی نسبت به قبل از آن مرحله، خسارت وارد کرده است.

آستارا هفت هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی کشاورزی و ۶ هزار بهره بردار دارد و بیشتر کشاورزان آن شالیکار هستند و به طور متوسط از سه هزار و ۲۰۰ هکتار شالیزار، حدود ۱۵ هزار تن شلتوک برداشت و بیش از هشت هزار تن برنج سفید تولید می شود. 

اداره کل هواشناسی گیلان میزان بارندگی در آستارا در شبانه روز گذشته را ۲۴.۷ میلیمتر اعلام و برای فردا آسمانی ابری همراه بارندگی پیش بینی کرده است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان، حاشیه دریای خزر و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان