جستجوگر خبری شهرستان شفت

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی از ورود بیش از ۴۰۰ دستگاه جدید به کارخانه پوشش خبر داد و گفت: در گیلان صنایع بسیار زیادی وجود دارد که می تواند به اقتصاد استان کمک کنند که با ورود این تعداد ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدرضا احمدی ظهر امروز در دیدار با مدیران خبرگزاری های استان گیلان در دفتر خود با بیان اینکه انقلاب اسلامی پایداری خود را مدیون خون پاک شهیدان و اطاعت مردم به ولی فقیه است، اظهار کرد: پایداری انقلاب منوط به داشتن رهبری و اطاعت از ولایت فقیه و مقام معظم رهبری است زیرا وجود امام  باعث می شود مسیر انقلاب منحرف نشود.

وی با اشاره به نقش امام راحل (ره) در اداره کشور در دوران دفاع مقدس گفت: در دوران دفاع مقدس هجمه های زیادی علیه جمهوری اسلامی بوده و منافقین در کنار رژیم بعث عراق درصدد نابودی و زدن ضربه مهلک به نظام بودند ولی مردم با تبعیت از امام راحل (ره) اجازه چنین کاری را به استکبار ندادند.

نماینده مردم شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از اصحاب رسانه گیلان در شناسایی و حل بسیاری از مشکلات این استان افزود: اصحاب رسانه رسالت خود را یعنی اطلاع رسانی و تلاش برای حل مشکلات مردم را انجام می دهند و اگر همراهی مسؤولان و رسانه بیشتر و به بیراهه نرود قطعاً بخش اعظمی از مشکلات گیلان برطرف می شود.

احمدی با اشاره به دیدار روز گذشته مقام معظم رهبری با اعضا دولت دوازدهم بیان کرد: بی اعتمادی به غرب در دولت تدبیر و امید ثابت شده و تا زمانی که جمهوری اسلامی وجود دارد فتنه و  جنگ هم وجود دارد.

وی مهم ترین راه حل برای حل مشکلات کشور را استفاده از مدیران کارآمد و در طراز جمهوری اسلامی دانست و بیان کرد: یکی از ایرادات دولت فعلی عدم استفاده از مدیران کارآمد بوده، لذا در دولت بعدی باید از مدیران متخصص، انقلابی، جهادی و دارای سوابق درخشان استفاده کند زیرا بعد از ۴۳ سال دیگر زمان حل مشکلات است نه بازگو کردن آن.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام مؤثر مجلس در تصویب طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی بیان کرد: بعضاً در فضای مجازی به ناحق شاهد ریختن آبروی یک انسان بودیم که زندگی فردی و اجتماعی فرد را تحت تأثیر قرار داده و حتی منجر به خودکشی شده است لذا یکی از اهداف این طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی است.

احمدی هجمه های وارد شده علیه مجلس در خصوص چرایی تصویب طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی را ناحق دانست و گفت: مسدودسازی پلتفرم های پرکاربرد مانند اینستاگرام و واتس آپ، برنامه مجلس نبوده و در طرح موردنظر هم وجود ندارد ولی باید ایرادات مطرح شده در این طرح را برطرف کرد.

وی با بیان اینکه در کشوری مثل آمریکا ۳۷۰ قانون در خصوص فضای مجازی وجود دارد، افزود: در جمهوری اسلامی یک قانون هم در خصوص چگونگی استفاده از فضای مجازی وجود ندارد که نتیجه آن ناهنجاری های موجود در فضای مجازی بوده است.

به گفته عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی تصمیم گیری درباره این پلتفرم ها مانند اینستاگرام و واتس آپ که ده ها میلیون نفر از آن ها استفاده می کنند و هزاران کسب وکار در آن ها جریان دارد از اهمیت زیادی برخوردار است و پیچیدگی های فراوانی دارد و باید در خصوص آن ها متغیرهای زیادی را مدنظر قرار دهیم.

احمدی با گله مندی از عملکرد دولت در حل مشکلات اقتصادی کشور بیان کرد: مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را با مشکل مواجه کرده است و در زمینه اقتصادی بسیار ضعیف هستیم.

وی زباله سروان را یکی از اولویت های نمایندگان مجلس در دولت بعدی دانست و تصریح کرد: در گیلان معضلات بسیار زیادی ازجمله زباله سروان و صنایع وجود دارد لذا انتظار ما از دولت بعدی این است با انتخاب مدیران انقلابی و کارآمد برای گیلان به حل این مشکلات کمک کنند.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با تأکید بر لزوم توجه به حل مشکل پسماند سروان در این استان گفت: زباله سروان یکی از اولویت های اصلی استان بوده و علیرغم اینکه سالیان سال برای آن هزینه شده ولی بی نتیجه بوده است.

بنا بر گفته احمدی پسماند سفره های زیرزمینی را آلوده و برای مردم مشکلاتی جسمانی را ایجاد کرده است لذا باید برای آن راهکار ایجاد شود.

وی از ورود بیش از ۴۰۰ دستگاه جدید به کارخانه پوشش خبر داد و بیان کرد: در گیلان صنایع بسیار زیادی وجود دارد که می تواند به اقتصاد استان کمک کنند که در این راستا بیش از ۴۰۰ دستگاه در کارخانه پوشش استارت خورده و بیش از ۸۵ درصد زیرساخت های آن  فراهم خواهد شد.

عضو مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با بیان اتفاقات رخ داده در کارخانه رشت الکتریک یک فاجعه بی سابقه در صنایع کشور بوده است، افزود: اتفاقات رخ داده در رشت الکتریک فاجعه بی سابقه ای در کشور و گیلان بوده ولی با پیگیری های صورت گرفته دو نفر از عوامل اصلی به بازداشت رفته و در تلاشیم حق افراد تضییع شده جبران شود.

احمدی با انتقاد از وجود تنها یک بیمارستان تأمین اجتماعی در گیلان گفت: حال بیمارستان و امکانات ما خوب نیست و چرا باید در گیلان  برخلاف مازندران که پنج بیمارستان تأمین اجتماعی دارد فقط یک بیمارستان تأمین اجتماعی وجود داشته باشد؟

وی با اشاره به تذکر خود به وزیر جهاد در خصوص خرید تضمینی برنج گفت: در مجلس پیگیر خرید تضمینی برنج هستیم و رایزنی هایی با نمایندگان انجام و شده است زیرا برنج یکی از محصولات استراتژیک برنج است.

نماینده مردم شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش سهمیه برق گیلان با پیگیری نمایندگان گفت: سهمیه برق استان به اندازه سال ۹۵ دیده شده بود که زیبنده استانی مثل گیلان نبوده و درنتیجه با پیگیری مجمع نمایندگان گیلان در مجلس سهمیه این استان بیشتر شد.

احمدی با اشاره به آسیب های وارد شده به صنایع گیلان در اثر قطعی برق بیان کرد: در چند هفته گذشته با قطع همکاری برق بسیاری از کارخانه های گیلان با آسیب جدی مواجه شده و برخی آب به دلیل صرفه جویی در مصرف برق تعطیل شدند ولی اکنون این مشکل خوشبختانه برطرف شده است.

انتهای پیام/۳۳۸۹/سنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان