جستجوگر خبری شهرستان شفت

عضو مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر لزوم توجه به جریان سازی و حل مشکلات جامعه گفت: خبرگزاری ها باید جریان ساز بوده و به حل و مشکلات جامعه کمک و بسیاری از اتفاقات را رصد و به گوش مسؤولان برسانند.

به گزارش  خبرگزاری فارس از رشت، مدیر و اعضای هیئت تحریریه دفتر خبرگزاری فارس در گیلان با آیت الله رضا رمضانی رئیس مجمع جهانی اهل بیت (ع) و نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در دفتر ایشان دیدار کردند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه خبرگزاری فارس گیلان به اهداف عالیه رسانه نزدیک است، اظهار کرد: خبرگزاری فارس در اهداف خودش موفق بوده و یکی از معتمدترین رسانه در بین مردم و جریان انقلاب است ولی باید از این ظرفیت بیشتر بهره مند شد.

آیت الله رضا رمضانی با اشاره به نقش مهم اصحاب رسانه در حل بسیاری از مشکلات جامعه در شرایط تحریم گفت: خبر و رسانه می تواند یک تحول عظیم در بسیاری از حوزه های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و ورزشی ایجاد کند.

وی با اشاره به عملکرد غول های رسانه ای جهان افزود: صهیونیست ها با استفاده از رسانه های زیر مجموعه خود در تلاشند تا موجی از ناامیدی را در جامعه ایجاد کند لذا رسانه های انقلابی باید به رویکردی مثل خبر خوب که در خبرگزاری فارس ایجادشده، برنامه های استکبار را خنثی کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از برخی بی اخلاقی های رسانه ای، بیان کرد: متأسفانه شاهدیم برخی از رسانه ها در کشور و حتی استان گیلان در نقدهای خود غیرمنصفانه عمل کرده و در برخی از مسائل با بی اخلاقی رسانه ای نیروهای متدین انقلابی را به ناحق تخریب می کنند که جای بسیار تأسف دارد.

رمضانی منبع بودن خبرگزاری ها را در گرو صحت خبر در آن رسانه دانست و تصریح کرد: صحت خبر در خبرگزاری بسیار مهم است زیرا اگر خبری در رسانه تکذیب شود اعتماد مردم از آن خبرگزاری از بین رفته و دیگر به منبع تبدیل نمی شود.

وی با تأکید بر لزوم توجه به جریان سازی و حل مشکلات جامعه بیان کرد: خبرگزاری ها باید جریان ساز بوده و به حل و مشکلات جامعه کمک و بسیاری از اتفاقات را رصد و به گوش مسؤولان برسانند.

دبیر مجمع جهانی اهل بیت(ع) همچنین با تبریک فرا رسیدن عید سعید غدیر گفت: در خصوص دهه امامت و ولایت بحث های بسیار زیادی مطرح شده و پیامبر عبد غدیر را جزء برترین اعیاد می داند.

رمضانی یکی از نکات مهم در عید غدیر را توجه به مسئله امامت و ولایت فقیه دانست و افزود: دین نیاز به تفسیر داشته و نقش امامان در تحقق این امر بسیار مهم و تأثیرگذار است ولی متأسفانه عده ای فقط نقش رهبری را در اداره جامعه اسلامی می دانند.

وی با تأکید بر لزوم توجه به پیام غدیر در انتصاب مدیران در کشورهای اسلامی بیان کرد: امروزه بحث غدیر و یاد کردن از این عید باید برای جامعه اسلامی خروجی داشته باشد و مهم ترین خروجی غدیر استفاده از مدیران کارآمد در جامعه است.

به گفته عضو مجلس خبرگان رهبری حضور مردم در سرنوشت خویش و یا همان مردم سالاری دینی از دیگر پیام های غدیر است که امام راحل(ره) با پیروزی خود در انقلاب اسلامی به این امر تحقق بخشید.

رمضانی با بیان اینکه باید در انتخاب وزرا در طراز جمهوری اسلامی به مسئله و پیغام مهم غدیر بسیار توجه شود، تصریح کرد: حضور مردم در انتخابات و تعیین سرنوشت خود در واقع تثبیت حاکمیت بر مبنای دین است لذا باید مدیران در جمهوری اسلامی بر اساس معیارهای اسلامی و انقلابی در رأس امور قرار گیرند.

وی با تأکید بر اینکه دین با امامت و ولایت فقیه تکمیل می شود، گفت: دین بسیاری از نیازهای انسان را برطرف می کند ولی باید از این ظرفیت استفاده و دین را عمیق، جامع و دقیق تشریح کنیم.

دبیر مجمع جهانی اهل بیت (ع) با بیان اینکه باید از ظرفیت دین و قرآن در حل معضلات فرهنگی جامعه استفاده شود، گفت: آسیب های مختلفی با توجه به نفوذ فرهنگی استکبار به در جامعه بعضاً وجود دارد زیرا پیغمبر خاتم ۲۵ سال تلاش کرد تا گفتمان جامعه را تغییر دهد.

با بیان اینکه باید صداقت در سیاست باید به معنای واقعی کلمه به شعار اصلی کاندیداها مبدل شود، افزود: درخواست بنده در برهه های مختلف از کاندیداها این بوده که صداقت در سیاست را سرلوحه امور و شعار خود قرار داده و به آن عمل کنند زیرا در این صورت بسیاری از دغدغه های مردم برطرف می شد.

 

اخلاق رسانه ای و آموزش دو مقوله و اولویت استان گیلان است

مدیرعامل خبرگزاری فارس گیلان نیز در این جلسه با تبریک فرا رسیدن عید غدیر اظهار کرد: باید تمام پیام های غدیر مثل مسئله ولایت پذیری، اطاعت از امامت، بصیرت، دین داری و دین باروری برای مردم بازگو شود.

ابراهیم افشاری با اشاره به نقش رسانه در حل مشکلات استان گیلان گفت: رسانه ها نقش بسیار مهمی در حل و شناسایی بسیاری از مشکلات دارند ولی باید از این ظرفیت به درستی استفاده شود.

وی با قدردانی از موضع گیری های آیت الله رمضانی در خصوص مسائل استان گیلان افزود: نگاه مردم به اعضا خبرگان رهبری نگاه علمی است زیرا آنان معتقد هستند اعضا خبرگان رهبری بزنگاه های حساس که باید به مسائل ورود کنند تأثیرگذار هستند.

مدیرعامل خبرگزاری فارس گیلان با تأکید بر لزوم ارتباط گیری اعضای مجلس خبرگان رهبری و علما با اصحاب رسانه بیان کرد: هرچه علما و نخبگان ارتباطشان با اصحاب رسانه بیشتر شود برطرف کردن مشکلات احتمالی در جامعه تبدیل به بحران نشده و حل آنان سهل الوصول تر می شود.

افشاری با اشاره شیوه مدیریتی در خبرگزاری فارس تصریح کرد: باید امروز در رسانه ها نقطه زنی شده و اخباری کار شود که مستقیم با سفره مردم سر و کار داشته و دردی را از جامعه دوا کند تا با این راهبرد خبری مشکلات مردم نیز برطرف شود.

وی یکی از راه های حل مشکلات کشور را ارتباط مستمر و متقابل رسانه با مردم دانست و بیان کرد: سامانه فارس من و سوت زنی در خبرگزاری تشکیل شده تامردم در آن سامانه مشکلات و سوژه هایشان را ثبت کرده و خبرگزاری باید تا حصول نتیجه مشکلات را برطرف کند.

مدیرعامل خبرگزاری فارس گیلان با اشاره به برنامه قدرت رسانه ای استکبار در ایجاد نا آرامی در کشور گفت: ما در خبر خوب را به عنوان یک راهبرد داریم تا از آنبرای ایجاد آرامش در جامعه با حفظ پیگیری مطالبات مردم بهره ببریم.

افشاری، اخلاق رسانه ای و آموزش را دو مقله، محور و نیاز مهم در گیلان دانست و بیان کرد: متأسفانه در انتشار بسیاری از اخبار شاهد بی اخلاقی رسانه ای بوده و این مهم در حال گسترش است و اگر فکری به حال آن نشود به زودی شاهد بحران در این حوزه خواهیم بود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان