جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- نماینده رشت در مجلس با اشاره به اینکه خصوصی شدن بی حساب و کتاب مراکز تولیدی اقتصادی استان را در خطر قرار داده است، گفت: مدیریت کارخانجات گیلان باید به جوانان انقلابی و متخصص داده شود.

علی آقازاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سرنوشت تأسف بار برخی از کارخانه های تولیدی گیلان طی چند سال گذشته، گفت: متأسفانه با سو مدیریت ۳۵ هزار کارگر بیکار و بیش از ۱۵۰ هزار کارگر در گیلان با مشکلات معیشتی دست پنجه نرم می کنند.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه عملکرد برخی مدیران در سطح کشور زمینه نارضایتی مردم را ایجاد کرده است، اضافه کرد: مشکلات در جنوب کشور به ویژه خوزستان نتیجه همین بی توجهی دولتمردان به مصالح عمومی ملت است.

آقازاده با تاکید بر اینکه بکارگیری مدیران نالایق، مافیای ناکارآمدی را در کشور گسترش داده است، گفت: برخی از مسئولین و مدیران گیلانی در طول سالیان دراز با منفعت طلبی و سهم خواهی خود سبب شده اند شهروندان دچار مشکلات متعددی شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی در مجلس با بیان اینکه نمایندگان نباید زمینه رانت و فساد را در دستگاه های اداری فراهم سازند، تصریح کرد: متأسفانه برخی مسئولین و حتی نمایندگان مجلس با باج خواهی و منفعت طلبی کارخانجات تولیدی را به مرز ورشکستگی رسانده اند.

وی با تاکید بر اینکه مدیریت کارخانجات گیلان باید در اختیار جوانان انقلابی و متخصص قرار گیرد تا حامی حقوق کارگران باشند، افزود: برخی برای اینکه بتوانند اقوام و باندهای قدرت خود را در این کارخانه ها به کارگیرند با مدیران فاسد همکاری و زمینه نابودی صنایع تولیدی گیلان را فراهم کرده اند.

آقازاده با انتقاد از عملکرد استاندار گیلان در خصوص نظارت بر فعالیت بخش های تولیدی، گفت: در برخی از بخش ها افراد دیگری به صورت پنهانی به جای استاندار تصمیم می گیرند که مایه تأسف و شرمساری است.

تنها ۳۰ درصد ظرفیت واحدهای تولیدی در گیلان فعال است

نماینده مردم رشت در مجلس با تاکید بر اینکه در خصوص مشکلات مجتمع دخانیات گیلان به جد پیگیر هستیم، افزود: این مجتمع در راستای اشتغال زایی، حتی با همین امکانات موجود، می تواند نیروهای فعال خود را به چندین هزار نفر برساند اما در عمل شاهد پسرفت این مجموعه هستیم .

وی با اشاره به اینکه زیرساخت ها و ظرفیت های لازم برای گسترش بخش های تولیدی مجتمع دخانیات گیلان وجود دارد، اظهار داشت: برخی برای حفظ منافع شخصی خود به دنبال این هستند که دخانیات گیلان متلاشی و کارگران این مجموعه بیکار شوند.

آقازاده با تاکید بر اینکه اجازه نمی دهیم سرنوشت این مجتمع مانند کارخانجات تولیدی دیگر گیلان رقم بخورد، گفت: متأسفانه برخی از مدیران فاسد به دنبال این هستند با کوچک سازی این مجتمع و ارسال بخش های تولیدی به استان های دیگر به منافع شخصی خود برسند.

نماینده رشت و خمام در مجلس با اشاره به اینکه برخی از کارخانجات تولیدی گیلان تنها با ۳۰ درصد ظرفیت مشغول فعالیت هستند، اضافه کرد: متأسفانه دولتمردان زمینه خصوصی شدن بدون حساب و کتاب این مراکز تولیدی را فراهم کرده و گیلان را در آستانه بحران اقتصادی قرار داده اند.

آقازاده با تاکید بر اینکه از طریق دستگاه قضائی پیگیری های لازم جهت مقابله با مفسدان اقتصادی در دستور کار قرار گرفته است، افزود: برخی از این مفسدین که هم اکنون در زندان بسر می برند اعتراف کرده اند که با همکاری تعدادی مسئولین فاسد سال ها با رانت و دزدی، خیانت بزرگی به گیلان کرده اند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان