جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به شیوع افسار گسیخته کرونا در استان، گفت: روزانه شش تا هشت هزار آلودگی جدید در گیلان رخ می دهد.

انوش دهنادی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح آخرین وضعیت کرونایی گیلان پرداخت و اظهار کرد: بر اساس پیش بینی های روزهای گذشته تعداد مبتلایان به کرونا به شدت افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تعداد بیماران کرونایی بستری در مراکز درمانی استان گیلان به بیش از ۱۰۰۰ نفر رسیده است، افزود: هم اکنون هزار و ۱۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های گیلان بستری هستند.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه طی شبانه روز گذشته بیش از ۳۰۰ بیمار جدید در بیمارستان ها بستری شده اند، گفت: بستری این تعداد بیمار طی هفته های اخیر یک رکورد محسوب می شود.

وی با بیان اینکه از این تعداد، ۱۵۰ بیمار بد حال و در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند، گفت: در این مدت شش نفر را نیز به دلیل ابتلاء به کرونا از دست دادیم.

دهنادی مقدم در ادامه با اشاره به اینکه بیشترین آمار مبتلایان در شهرهای رشت، آستارا، انزلی، رودسر، لنگرود و لاهیجان است، اضافه کرد: متأسفانه ظرفیت بیمارستان های استان گیلان در حال پر شدن بوده و وضعیت بحرانی است.

وی با بیان اینکه احتمال کمبود تخت های بیمارستانی برای بستری بیماران در روزهای آینده مواجه شویم، افزود: روزانه شش تا هشت هزار آلودگی جدید در شرایط فعلی در استان گیلان رخ می دهد.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه این آمارها نگران کننده است، گفت: ابتلاها خانوادگی شده که نشان دهنده عدم توجه به توصیه ها، حضور در دورهمی ها و پروتکل های بهداشتی رعایت نمی شود.

وی عدم رعایت همگانی پروتکل های بهداشتی و مسافرت ها را از مهم ترین عوامل شیوع افسارگسیخته بیماری کرونا در استان گیلان عنوان کرد و افزود: ادامه این روند نگران کننده بوده و می تواند تعداد بستری ها و همچنین فوتی های ناشی از کرونا را افزایش دهد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان