جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان گفت: ارتقای کیفی آموزش و تربیت در آستانه بازگشایی مدارس و پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت در طول سال تحصیلی از اهمیت خاصی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع غروب چهارشنبه در مراسم اختتامیه اجلاس سالانه مدیران آموزش و پرورش در جمع رؤسای ادارات آموزش و پرورش استان اظهار کرد: در سالن غدیر استانداری گیلان با اشاره به این نهاد در ایجاد تحول در هر جامعه ای تأثیرگذار است.

وی به تأکید رهبری بر لزوم بومی سازی ایده های توسعه جهت تحقق تمدن نوین اسلامی و تربیت انسان هایی در تراز جمهوری اسلامی اشاره کرد و افزود: تعهد و احساس مسئولیت، کلید واژه های اساسی هستند که با در نظر داشتن مؤلفه های مدنظر رهبری، آن جامعه ساخته می شود.

استاندار گیلان ادامه داد: ساختار شورای آموزش و پرورش به گونه ای است که باید همه ارکان جامعه و اقشار تصمیم گیر و فرهنگ ساز از جمله نهادهای اسلامی و مذهبی، انجمن های اولیا و مربیان، مردم و مسئولان درگیر مسائل آموزش و پرورش شوند تا شاهد تحول در این بخش باشیم.

وی با اشاره به اقدامات اثر بخش شورای آموزش و پرورش گیلان، اضافه کرد: عمده مصوبات این شورا، در پیوند تعامل، همفکری، احساس مسئولیت، برنامه ریزی و مشارکت خیرین و نخبگان بوده است.

زارع با بیان اینکه بدون تردید برای جلوگیری از بروز آسیب های اجتماعی در جامعه نیازمند برنامه ریزی نهادهای مرتبط با کودکان و نوجوانان و در رأس آنها آموزش و پرورش هستیم، تأکید کرد: این نهاد نقش و تأثیر بسزایی در تربیت دانش آموزان داشته و بیشترین تلاش را در این زمینه بر عهده دارد.

وی با اشاره به نقش با اهمیت شورای آموزش و پرورش در کاهش آسیب های اجتماعی، گفت: اجرای طرح مهر باید باقوت در دستور کار آموزش و پرورش استان و سطوح شهرستانی باشد.

استاندار گیلان تأکید کرد: ارتقای کیفی آموزش و تربیت در آستانه بازگشایی مدارس و پیشبرد اهداف تعلیم و تربیت در طول سال تحصیلی از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی با تأکید بر تشکیل کلاس های درس در موعد مقرر و مطابق با تقویم زمانبندی و نیز انجام فرآیند واکسیناسیون معلمان، ادامه داد: آموزش ها، با در نظر داشتن شرایط کرونایی صورت گرفته و گیلان در این بخش، در زمره استان های پیشتاز باشد.

زارع با تصریح اینکه اطلاع رسانی و تبیین مناسب ابعاد مختلف انتخاب رشته دانش آموزان به خانواده ها یک ضرورت است، افزود: باید با بسیج امکانات و ظرفیت ها، تمام توان برای آموزش، توجیه و ایجاد انگیزه در دانش آموزان مصروف شود تا با آموزش صحیح و مشاوره های مناسب، به ظرفیت متوازن تری از رشته های درسی برسیم.

وی با بیان اینکه صدا و سیما و رسانه ها نقش مهمی در زمینه هدایت تحصیلی با تولید برنامه های هدفمند و با رویکرد اقناع سازی و تنویر افکار عمومی دارند، گفت: باید تلاش شود تا گیلان در حوزه سواد آموزی از میانگین کشوری بالاتر رود.

استاندار گیلان تقویت آموزش و پرورش را برای نظام اسلامی و دولت مهم برشمرد و با بیان اینکه اجرای سند بنیادین آموزش و پرورش بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: امیدواریم با واکسیناسیون معلمان و دانش آموزان، اطمینان خانواده ها برای آموزش حضوری با حفظ سلامت کامل حاصل شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان