جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - عید غدیر و دهه امامت و ولایت در آستارا با تزئین و راه اندازی کاروان خودرویی و موتوری در خیابان ها گرامی داشته شد و خانواده های زیادی از این حرکت فرهنگی استقبال کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ مسئول هیات رزمندگان اسلام آستارا شامگاه چهارشنبه در حین حرکت کاروان خودرویی از مقابل مزار شهدای گمنام این شهرستان گفت: با وجود بارش باران، ۸۰ دستگاه خودرو و موتورسیکلت با حمل بادکنک ها و پرچم های رنگی و مزین به نام مبارک مولا علی (ع) به سمت خیابان های امام( ره )و فارابی و مزار شهدای شهرستان حرکت می کنند.

محمد داداش زاده اصل افزود: این اقدام فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ عشق به ولایت و امامت است و مردم با توجه به تعلق خاطر قلبی به اهل بیت (ع)، از این قبیل آئین ها استقبال می کنند.

وی گفت: فردا کاروان خودرویی در شهر لوندویل و تعدادی از روستاها نیز راه اندازی و با هماهنگی اداره تبلیغات اسلامی، خیران و شورای هیئات مذهبی غذاهای گرم به نیازمندان توزیع خواهد شد.

همچنین به مناسبت عید غدیر خم، جمعی از مسئولان آستارا با خانواده های شهیدان اشجعی، تتق، بهاپور، عبدی، شقاقی و نصیری دیدار کردند و امام جمعه آستارا در این دیدارها گفت: این شهرستان ۱۶۷ شهید را به نظام اسلامی تقدیم کرده است و خانواده های شهدا در ترویج فرهنگ ایثار و پاسداری از آرمان های امام راحل، مهمترین نقش را ایفا می کنند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا بیان کرد: عید غدیر فرصتی برای گرامیداشت خانواده های شاهد است و جانبازان و ایثارگران و خانواده های آنها الگوهای مناسبی برای جامعه محسوب می شوند.

وی ادامه داد: غدیر به یک مذهب و دین متعلق نیست بلکه به کل بشریت و جامعه جهانی تعلق دارد و انحصار آن به سادات اشتباه است و باید این عید مهم به همه جوامع تعمیم داده شود.

از عید قربان تا عید غدیرخم به دهه امامت و ولایت شهرت یافته است و به دلیل خطر شیوع کرونا و ضرورت جلوگیری از ازدحام جمعیت، در این مناسبت کاروان خودرویی و موتوری راه اندازی می شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان