جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه این استان جز 10 استان برتر واکسیناسیون کرونا کشور است، گفت: باید همه ظرفیت های حوزه سلامت در خدمت واکسیناسیون عمومی کرونا باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، ارسلان سالاری امروز در نخستین نشست هماهنگی با فرماندهان سپاه های نواحی استان در سالن اجلاس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تقدیر از همکاری بسیج و سپاه در طول بحران کرونا اظهار کرد: سپاه و بسیج در طرح بسیج ملی مبارزه با کرونا و در سایر رزمایش های مقابله ای با این بیماری همراهی و همکاری صادقانه ای با دانشگاه علوم پزشکی گیلان داشته اند که شایسته تقدیر است.

وی با تأکید بر اینکه باید تلاش ها در واکسینه کردن جامعه هدف گیلان افزایش پیدا کند، افزود: برخی از استان ها درصد پوشش بسیار کمتری نسبت به متوسط عملکرد کشور دارند اما خوشبختانه گیلان جز ۱۰ استان نخست در پوشش واکسیناسیون عمومی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به آخرین وضعیت شیوع بیماری کرونا در استان گفت: گیلان مسن ترین استان کشور است و مسافرت ها در گیلان طی دو هفته اخیر به اوج خود رسید و ما شاهد حضور پنج میلیون مسافر و گردشگر بودیم که نتیجه آن افزایش بیماران بستری از ۲۰۰ نفر به بیش از ۱۰۰۰ نفر است.

سالاری با تأکید بر اینکه در تلاشیم تا واکسن به موقع توزیع و با سرعت بیشتری تزریق شود، بیان کرد: در حال حاضر ۳۵ مرکز تجمیعی، ۲۷ مرکز جامع خدمات سلامت، ۱۹۹ تیم فعال و ۱۵ تیم سیار واکسیناسیون در گیلان وجود دارد.

وی با بیان اینکه علاوه بر ظرفیت کنونی واکسیناسیون در گیلان، ۴۰ پایگاه واکسیناسیون جدید در رشت راه اندازی خواهد شد، افزود: با افرایش این ۴۰ مرکز واکسیناسیون، تزریق روزانه واکسن به ۲۵۰۰۰ دوز می رسد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر اینکه همه ظرفیت های بهداشت و درمان شهرستان ها باید در جهت اجرای واکسیناسیون به کار گرفته شود، گفت: مدیران بهداشت و درمان در شهرستان ها نمایندگان تام الاختیار دانشگاه در جهت هرگونه بهره برداری از ظرفیت ها، امکانات، نیروی انسانی و استعدادها هستند.

سالاری همکاری و مشارکت فعالانه سپاه و بسیج را با دانشگاه در جهت تأمین سلامت جامعه حائز اهمیت برشمرد و افزود: بدون شک اگر تاکنون همراهی سپاه و بسیج نبود ، مردم آسیب می دیدند و موفقیت های کنونی در جهت پایداری سلامت را مرهون جانثاری های این بزرگواران هستیم.

انتهای پیام/خنویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان