جستجوگر خبری شهرستان شفت

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به افزایش ۱۰ هزار مگابایتی مصرف برق در گیلان گفت: میزان برق تولیدی در گیلان ۵۴ هزار مگابایت بایت بوده و میزان مصرفی در این استان ۶۴ هزار مگابایت است که امر مهم ترین عامل در ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، علی فتح الهی ظهر امروز در جلسه شورای اداری شهرستان رشت در سالن اجتماعات بانک ملی گیلان با اینکه معنویت و روحیه دین باروری باید در جامعه تقویت شود، اظهار کرد: اصلاً نظام مقدس جمهوری اسلامی بر مبنای دین بوده و امام راحل (ره) نمونه بارز نظام دینی بر پایه عدل حضرت علی (ع) را در کشور اجرایی کرد.

وی با گله مندی از برپایی نماز جماعت در برخی از ادارات رشت گفت: باید برپایی نماز جمعه در تمامی ادارات مورد تأکید مدیران ادارات قرار گیرد ولی بعضاً شاهدیم در برخی از ادارات در طول ماه یک ممتاز جماعت هم برگزار نمی شود.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به فرارسیدن گرمای زودرس در کشور و استان گیلان گفت: در چند هفته گذشته گرمای بی سابقه استان گیلان را فراگرفته و حتی در برخی روزها دمای هوا در رشت به ۴۱ درجه هم رسیده است که این امر منجر به افزایش بی سابقه مصرف برق در گیلان شده است.

فتح الهی با اشاره به افزایش ۱۰ هزار مگابایتی مصرف برق در گیلان افزود: میزان برق تولیدی در گیلان ۵۴ هزار مگابایت بایت بوده و میزان مصرفی در این استان ۶۴ هزار مگابایت است که امر مهم ترین عامل در قطعی برق در برخی از ساعات روز شده است.

وی با درخواست از مردم در خصوص کاهش مصرف برق در منازل خود بیان کرد: نسبت به مشابه سال گذشته ۱۵ درصد مصرف برق در رشت و گیلان با افزایش مواجه شده است لذا از تمامی مردم و مسؤولان درخواست دارم در پیک مصرف به مدت ۱۵ دقیقه وسیله آزمایشی خود را خاموش کنند.

فرماندار شهرستان رشت با هشدار به ادارات پرمصرف در این شهرستان تصریح کرد: با قطعی برق برخی از مشاغل با ضرر مواجه شده و بسیاری از وسایل برقی منازل دچار سوختگی شده و از بین رفته اند لذا ادارات باید ۵۰ درصد در مصرف برق صرفه جویی کنند در غیر این صورت با تذکر جدی مواجه می شوند.

برپایی مراسم محرم در مساجد گیلان

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گیلان در این جلسه با تبریک فرارسیدن عید غدیر خم اظهار کرد: عید غدیر خم یکی از اعیاد بزرگ مسلمین و شیعیان بوده و باید تمام زوایای عید غدیر در ابعاد مختلف برای مردم و جوانان بازگو شود.

حجت الاسلام والمسلمین ولی عادلی با اشاره به تحرکات دشمن در جهان به منظور بد جلوه دادن دین اسلام و شیعه گفت: در طی سالیان گذشته تحرکات مختلفی در جهان و خاورمیانه اتفاق افتاد تا شیعه و اسلام را دینی خشن جلوه دهند ولی بر همگان ثابت شد که اسلام دین مهربانی است.

وی با تأکید بر لزوم توجه به اطاعت از ولی فقیه در جهان اسلام افزود: اطاعت از ولایت و ولی در این اسلام تأکید شده است، لذا پیروی از مقام معظم رهبری باید سرلوحه امور قرار گیرد زیرا ایشان نظام و مردم را در شرایط سخت هدایت کردند.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گیلان نماز جمعه را محلی برای حل مشکلات جامعه دانست و بیان کرد: عدم اقبال مردم به نماز جمعه یک جنگ روانی توسط استکبار است زیرا اقبال به نماز جمعه دشمن را ناامید کرده و آنان را از اجرای برنامه های خود در جمهوری اسلامی دور می کند.

عادلی با بیان اینکه ۱۴ سیاست و برنامه کلی در شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور تصریح کرد: اعتلای جایگاه خانواده، تشویق به ازدواج و حل مشکلات جامعه و اجتماعی جزء چند سیاست کلی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه است که باید در تریبون نماز جمعه مورد تأکید قرار گیرد.

وی از برپایی مراسم محترم در گیلان خبر داد و افزود: طبق اعلام نماینده ولی فقیه در گیلان، تمامی مساجد در ایام محرم باز بوده و مراسمات مذهبی در این ایام و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی برگزار می شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان