جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان با اشاره به شناسایی ۱۴ موضوع محوری در کشور، گفت: ائمه جمعه باید با مسئله شناسایی در این زمینه ورود کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ولی عادلی ظهر چهارشنبه در جلسه شورای اداری رشت با اشاره به جایگاه رهبر و ولی در هدایت مردم جامعه، اظهار کرد: رهبری مردم را در شرایط بحرانی هدایت می کند و تبعیت از آن طبق متون اسلامی مورد تاکید است.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان امام شناسی و تبعیت از ولی را در رأس دینداری دانست و گفت: دینداری تنها به نماز خواندن و روزه گرفتن نیست و باید امام و ولی را شناخت و از وی تبعیت کرد.

عادلی با بیان اینکه ۱۴ موضوع محوری در کشور شناسایی شده و ائمه جمعه باید نسبت به اجرای آن اقدام کنند بیان کرد: ائمه جمعه باید با مسئله شناسی، تعیین هدف، تعیین برنامه و مجری و زمان اجرا به این موضوعات توجه کنند.

وی تصریح کرد: اعتلای جایگاه خانواده و مسئله شناسی آن و توجه به مسائلی مانند کاهش طلاق در جامعه باید توسط ائمه جمعه و با کمک اساتید حوزه و دانشگاه و شخصیت های علمی و فرهنگی مورد توجه قرار گرفته و حل شود.

عادلی با اشاره به برگزاری نماز جمعه در شهرهای نارنجی خاطرنشان کرد: نماز جمعه در شهرهای نارنجی با جمعیت ۷۰ نفر و رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شود.

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه گیلان با بیان اینکه مساجد برای برگزاری برنامه های محرم امسال باز هستند افزود: این برنامه ها با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و با اجازه ستاد مقابله با کرونا برگزار می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان