جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل هواشناسی گیلان با اشاره به آغاز بارش ها از بامداد امروز در مناطق مختلف استان، گفت: با توجه به شدت بارش ها هشدار سطح نارنجی صادر شده است.

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ سامانه ناپایدار، خنک و بارشی به منطقه از اواخر وقت روز گذشته بوده است، اظهار کرد: این سامانه شرایط را برای افزایش ابر، روند کاهش دما، بارندگی و رعد و برق و وزش باد برای امروز و پنجشنبه فراهم خواهد کرد.

وی با بیان اینکه شدت بارش برای امروز و به ویژه پنجشنبه بیشتر خواهد بود، افزود: احتمال تگرگ در مناطق مستعد نیز تا اوایل هفته آینده پیش بینی می شود.

دادرس ادامه داد: برای امروز آسمان استان گیلان نیمه ابری تا ابری و مه آلود، همراه با کاهش دما و بارندگی رعد و برق و وزش باد و احتمال بارش تگرگ پیش بینی شده است.

مدیر کل هواشناسی گیلان اضافه کرد: دریا نیز مواج و ارتفاع موج به بیش از یک و نیم متر رسیده و برای انجام فعالیت های مرتبط و دریایی نامناسب است.

وی با اشاره به صدور هشدار سطح نارنجی با توجه به شدت بارش ها، گفت: آبگرفتگی معابر، آسیب به سازه ها، بالا آمدن سطح آب رودخانه ها، جاری شدن روان آب ها در مسیل ها، رانش و لغزش زمین، برخورد صاعقه و خسارت به شالیزارها دور از انتظار نیست.

دادرس با بیان اینکه دمای هوا نیز در این مدت به صورت متوسط ۵ تا ۱۰ درجه سلسیوس کاهش پیدا می کند، افزود: دستگاه های مرتبط نیز با توجه به هشدار صادر شده پیش بینی های لازم برای جلوگیری از بروز خسارات احتمالی و یا اقدامات لازم در هنگام بروز بحران را پیش بینی کنند.

وی تصریح کرد: شهروندان و مسافران از استقرار و اتراق در حاشیه رودخانه ها جداً خودداری کرده و کشاورزان نیز از درو و برداشت محصول در این مدت پرهیز کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان