جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بعداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به خدمات دهی به بیش از هزار و ۷۰۰ بیمار سرپایی کرونا در استان، گفت: پیک پنجم کرونا همچنان در گیلان صعودی است.

آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان و ابزار نگرانی از افزایش روزانه مبتلایان و بستری ها، اظهار کرد: هم اکنون پیک کرونا در استان گیلان صعودی است.

وی با بیان اینکه در شبانه روز گذشته بیش از ۲۷۰ بیمار کرونایی نیازمند بستری در مراکز درمانی استان گیلان بستری شده اند، افزود: بیش از هزار و ۷۰۰ بیمار سرپایی نیز خدمات درمانی از مراکز جامع سلامت، ۱۶ ساعته و ۴۲ ساعته در سراسر استان دریافت کرده اند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به روند صعودی تعداد بیماران بد حال کرونایی و پُر شدن تخت های بخش مراقبت های ویژه بیمارستان، گفت: بیش از ۱۷۰ بیمار بد نیز در بخش های ویژه بستری و تعدادی نیز در انتظار خالی شدن تخت ها هستند.

وی با بیان اینکه تعداد بستری های کرونایی گیلان نیز چهار رقمی شده است، اظهار کرد: بیش از هزار بیمار نیز در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان گیلان بستری هستند.

حیدرزاده با تأکید بر اینکه در صورت ادامه روند موجود و بی توجهی به رعایت پروتکل های بهداشتی شاهد افزایش بیشتر بیماری و همچنین مرگ و میرهای ناشی از آن خواهیم بود، ادامه داد: طی روزهای گذشته از میزان مرگ و میر صفر به ۱۵ نفر در روز رسیده ایم که بسیار نگران کننده است.

وی از همه شهروندان گیلانی خواست نهایت جدیت، دقت و رعایت پروتکل های بهداشتی را در دستور کار قرار دهند زیرا کرونا با هیچ گروه سنی شوخی نداشته و به ویژه سویه جدید آن یعنی دلتا کرونا همه رده های سنی را درگیر می کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر اینکه شهروندان همانند نوروز سال ۹۹ حداکثر باید برای تهیه مایحتاج زندگی از منازل خارج شوند، ادامه داد: باید از حضور در دورهمی ها و تجمعات جدا خودداری کرده و هموطنان نیز در تعطیلات پیش رو به استان گیلان سفر نکنند.

وی با بیان اینکه افرادی که واکسن کرونا نیز دریافت کرده اند ایمنی کامل نداشته و باید رعایت کنند، گفت: استفاده از ماسک رعایت فاصله دو متری باید به صورت جدی از سوی شهروندان رعایت شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان