جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به اینکه تجهیز آزمایشگاه برای اقلامی مانند زیتون و چای باید در دستور کار قرار بگیرد، گفت: گروه های پژوهشی متناسب با گیلان راه اندازی شود و سازمان استاندارد ایران ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، غلامرضا شریعتی عصر امروز در جلسه شورای استاندارد گیلان با اشاره به اهمیت کیفی سازی و استانداردسازی اقلام و کالاها اظهار کرد: مجلس با تاکید بر اهمیت استانداردسازی، در سال ۹۶ بعد از چندسال کارهای کارشناسی، قانون تقویت نظام استاندارد را به تصویب رساند. 

وی با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد دستگاه حاکمیتی است که مستقیما زیر نظر شخص رئیس جمهور اداره می شود، افزود: متولی امر کیفیت جز در خدمات بهداشتی، دارو و اسلحه، سازمان ملی استاندارد است. 

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه کارشناسان سازمان استاندارد ضابط قضایی بوده و شورایی طبق ماده ۴۲ قانون با حضور نماینده قوه قضاییه تشکیل شده است، گفت: مباحث مربوط به آسانسور و هوای پاک نیز از دغدغه های اداره استاندارد است و اخیرا مکاتباتی در خصوص هوای پاک نیز صورت گرفته تا نتیجه مطلوب محقق شود. 

شریعتی با اشاره به اینکه تجهیز آزمایشگاه برای اقلامی مانند زیتون و چای باید در دستور کار قرار بگیرد گرچه با آزمایشگاه های همکار نیز می توان همکاری کرد، افزود: گروه های پژوهشی متناسب با گیلان راه اندازی شود و سازمان استاندارد ایران این آمادگی را دارد تا با تصویب گروه های پژوهش، بستر مناسب فعالیت علمی و کیفی سازی در گیلان را فراهم کند. 

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با بیان اینکه اداره استاندارد انزلی نیز افتتاح شده است، تصریح کرد: در خصوص مصالح ساختمانی نیز باید به صورت جدی ورود کرد چرا که استانداردسازی مصالح و تبدیل آن به ساختمان نیز باید با کیفی ترین شکل ممکن استانداردسازی صورت بگیرد. 

وی با بیان اینکه پژوهش درباره سموم آفتکش تولید داخل با بررسی برنج داخلی، نشان از مطلوب بودن برنج داخل نسبت به برنج های وارداتی است، گفت: اصناف در خصوص استاندارد بودن ترازوهای خود مطمئن باشند چرا که این موضوع حق الناس بوده و لزوم رعایت آن مورد تاکید است. 

گیلان در سال گذشته ۶۶۶ میلیون دلار صادرات غیر نفتی داشته است
استاندار گیلان نیز در این نشست با اشاره به مسائل مربوط به استانداردهای آسانسور ادارات در سال گذشته اظهار کرد: اخذ گواهینامه معاینات فنی یکی از موضوعاتی بوده که به آن تاکید شده و باید به طور دقیق صورت بگیرد. 

ارسلان زارع با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد به عنوان یکی از سازمانهای مرجع وظایف خطیری را بردوش دارد چرا که زندگی آحاد مردم متاثر از عملکرد این سازمان است، گفت: اعلام نظرسازمان ملی استاندارد از پشتوانه علمی و تخصصی خوب و شایسته ای برخوردار است بنابراین مردم با توجه به تخصص این سازمان با خیالی آسوده از کالاهای مورد تایید استاندارد، استفاده می کنند. 

وی با تاکید بر اعتماد مردم بر نشان استاندارد در کالاها و اقلام افزود: استفاده بیشتر از آزمایشگاه های همکار و تفویض اختیار بیشتر به استان ها، می تواند گامی موثر در حمایت از تولیدکنندگان باشد. 

استاندار گیلان با بیان اینکه در این دولت برای استانداردسازی کالاها کارهای خوبی انجام شد، تصریح کرد: با توجه به اینکه گیلان در تولید بیست محصول حائز رتبه برتر در کشور است برای خدمات بهتر و شایسته تر اقدامات خوبی انجام شده که یکی از آن ها توافقات امروز با سازمان منطقه آزاد است. 

زارع با اشاره به سه بندر آستارا، انزلی و کاسپین در گیلان بیان کرد: گیلان از جمله استان های است که در مسائل صادرات و واردات جایگاه بالایی دارد و در سال گذشته ۶۶۶ میلیون دلار صادرات غیر نفتی از گیلان صورت گرفته است. 

وی با بیان اینکه با پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا و فعالیت میز اتحادیه در گیلان، استان نمایندگی این مهم را بر عهده گرفته است، افزود: با کیفی سازی محصولات صادراتی گامی موثر در توسعه استان باشد بنابراین دقت و نظارت بر واردات و صادرات بسیار حائز اهمیت است. 

استاندار گیلان با بیان اینکه استاندارد وکیفی سازی محصولات موجب افزایش اعتماد مردم می شود، گفت: کیفی سازی علاوه بر اعتمادسازی مردم، باعث توسعه استان نیز می شود. 

بسیاری از آسانسورهای ادارات بعد از بازدید و نظارت موفق به اخذ گواهینامه نشدند
مدیرکل استاندارد گیلان نیز در این جلسه با اشاره به استانداردسازی آسانسورسازی ادارات و مراکز عمومی اظهار کرد: استانداردسازی آسانسور حائز اهمیت است چرا که بسیاری از آسانسورهای ادارات بعد از بازدید و نظارت موفق به اخذ گواهینامه نشدند. 

مهناز جعفریان با بیان اینکه استانداردسازی آسانسور ها و موتور خانه ها و طول عمر آن ها مستلزم هزینه هایی است، گفت: تعمیر و تجهیز آسانسورها از جمله هزینه های است که باید برای برطرف کردن آن تدابیری اندیشید. 

مدیرکل استاندارد گیلان با اشاره بر نظارت بر استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در ساخت و سازها تصریح کرد: با توجه به گستردگی حوزه نظارت بر ساخت و سازها در استان، ضرورت تولید و استفاده از مصالح استاندارد و الزام قانونی و تکالیف مقرر در مواد ۳۴ و ۳۵ قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان مصوب سال ۹۰، پیشنهاد می شود تا امکان فعال سازی و حضور نماینده استاندارد در کمیسیون استاندارد مصالح ساختمانی و سازمان نظام مهندسی ساختمان محقق شود. 

وی با اشاره به آزمون دوره های وسایل سنجش مورد استفاده در داد و ستاد عمومی گفت: با توجه به جغرافیایی انجام بیش از ۶ هزار مورد آزمون مسایل سنجش، نیازمند همکاری موثر اتاق های اصناف شهرستان ها بوده و علی رقم هماهنگی های قبلی مقاومت و مشکلات عدیده ای به طور مداوم برای شرکت مجری تعیین صلاحیت شده به وجود می آید. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان