جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- رئیس سازمان ملی استاندارد با اشاره به استفاده کم آفت کش ها در برنج داخلی نسبت به برنج وارداتی، گفت: میزان سلامت برنج های داخلی ۸۷ و برنج های وارداتی ۶۰ درصد است.

به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا شریعتی عصر سه شنبه در جلسه شورای استاندارد گیلان با بیان اینکه اهمیت استاندارد و کیفیت بر کسی پوشیده نیست، اظهار کرد: هر چه کیفیت زندگی بهتر شود امید به زندگی و طول عمر نیز رشد چشمگیری خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه کیفیت نقش اساسی در جامعه دارد، گفت: دولت و مجلس در سال ۹۶ بعد از کش و قوس های فراوان قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد را تصویب کردند که قانون مترقی و جامعی است.

رئیس سازمان ملی استاندارد کشور با بیان اینکه این سازمان مستقیماً زیر نظر شخص رئیس جمهور فعالیت دارد، اضافه کرد: تلاش حاکمیت بر این است که برای توسعه صادرات باید کیفیت را به عنوان زیرساخت اصلی مدنظر قرار دهیم.

وی تصریح کرد: متولی استاندارد جز در خدمات بهداشتی و دارو و اسلحه بر عهده سازمان استاندارد است که باید استانداردهای مربوط به دستگاه های اجرایی را بنویسد.

رئیس سازمان ملی استاندارد کشور با بیان اینکه سازمان بازرسی کل کشور در خصوص بحث هوای پاک مکرراً با سازمان استاندارد مکاتبه دارد، افزود: اخیراً رئیس جمهور دستور لازم جهت اجرایی شدن اقدامات مربوط به هوای پاک به وزارت نیرو و نفت را صادر کرده است.

وی با اشاره به اینکه، گیلان در حوزه زیتون و چای نقش محوری دارد، بیان کرد: تجهیز آزمایشگاه زیتون در استان گیلان در دستور کار قرار گرفته است و اقدامات جهت همکاری سازمان استاندارد با آزمایشگاه های دانشگاه نیز در حال انجام است .

شریعتی با بیان اینکه خرابی های ناشی از زلزله های کشور ناشی از استفاده از مصالح و بتن غیراستاندارد است، تصریح کرد: باید مطابق با مقررات در خصوص استفاده از مصالح استاندارد در ساخت و سازها اقدام شود.

رئیس سازمان ملی استاندارد کشور با بیان اینکه میزان استفاده از آفت کش ها در برنج داخلی کمتر از برنج های وارداتی است، عنوان کرد: طبق آزمایشات انجام شده، میزان سلامت برنج های داخلی حدود ۸۰ درصد و برنج های وارداتی حدود ۶۰ درصد است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان