جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- استاندار گیلان با تاکید بر اینکه هیچ کالای غیر استانداردی نباید از استان صادر شود، گفت: صادرات چنین کالاهایی مسیر صدور آن را برای همیشه یا مدت طولانی خواهد بست.

به گزارش خبرنگار مهر، ارسلان زارع عصر سه شنبه در جلسه شورای استاندارد گیلان اظهار کرد: در سال گذشته اقداماتی برای استانداردسازی آسانسور ادارات دولتی انجام شد که کافی نیست و باید به صورت ویژه تر توسط مسئولان امر دنبال شود.

وی با تعیین مهلت حداکثر ۳ ماهه جهت معاینه فنی موتورخانه ساختمان های دولتی، اضافه کرد: مسئولان و مدیران باید قبل از شروع فصل سرما نسبت به انجام این مهم در بازه زمانی تعیین شده اقدام کنند.

استاندار گیلان با بیان اینکه سازمان ملی استاندارد به عنوان یکی از سازمان های مرجع وظایف خطیری برعهده دارد، افزود: مردم با اطمینانی که از نشان استاندارد دارند می دانند که اظهارنظرهای سازمان پشتوانه علمی دارند و نسبت به کالاهای دارای مهر استاندارد آسوده خاطر هستند.

زارع با تاکید بر اینکه سازمان ملی استاندارد باید با تلاش مضاعف از اطمینان مردم نسبت به مجموعه خود پاسداری کند، بیان کرد: نوسازی و تجهیز آزمایشگاه و استفاده بیشتر از آزمایشگاه های همکار در استان ها و تفویض اختیار به آن، گام مؤثری در تسهیل صدور مجوز و حمایت از تولیدکنندگان است.

وی با اشاره به اقدامات دولت فعلی جهت استانداردسازی بخش زیادی از محصولات کشاورزی به ویژه زیتون، گفت: گیلان در تولید ۲۰ محصول رتبه برتر کشوری دارد و برای تولید کیفی تر محصولات استان، اقدامات خوبی در سال های اخیر توسط سازمان استاندارد انجام شده است.

استاندار گیلان با اشاره به پیوستن ایران به اتحادیه اوراسیا و فعالیت اتحادیه در گیلان، افزود: تبادلات تجاری مهم گیلان با حوزه شمالی خصوصاً روسیه نیازمند آن است که همه دستگاه های اجرایی کیفی سازی محصولات صادراتی را با تلاشی مضاعف در دستور کار خود قرار دهند.

زارع با تاکید بر اینکه هیچ کالایی بدون استاندارد نباید از استان صادر شود، تصریح کرد: صادرات کالای غیراستاندارد، راه صادرات بر چنین کالایی را برای همیشه یا مدتی طولانی بسته خواهد کرد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان