جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل استاندارد گیلان استفاده از مصالح غیر استاندارد را مهم ترین چالش در ساخت و سازها برشمرد و گفت: بهره گیری از مصالح استاندارد باید در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهناز جعفریان عصر سه شنبه در جلسه شورای استاندارد گیلان با اشاره به بازرسی از آسانسورهای ادارات دولتی استان، گفت: از ۵۷ مورد بازرسی آسانسور مسکن مهر در گیلان همگی فاقد گواهینامه استاندارد بودند.

وی ادامه داد: از ۲۲ مورد بازرسی که از بیمارستان ها و مجتمع های پزشکی شد تنها آسانسور یک مورد از استانداردهای لازم برخوردار بود.

مدیرکل استاندارد گیلان با اشاره به اینکه طول عمر تجهیزات در ادارات دولتی و شهرداری ها مستلزم هزینه هایی بوده که پیش بینی نشده است، افزود: این هزینه ها تنها مربوط به بازرسی نیست و تعویض تجهیزات نیز چالشی است که با آن مواجه هستیم.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در ساخت و سازها، بیان کرد: از مهمترین مشکلات در ساخت و سازها بهره برداری از مصالحی است که دارای گواهینامه استاندارد نیستند.

جعفریان ادامه داد: با توجه به گستردگی جغرافیای انجام بیش از ۶ هزار مورد آزمون وسایل سنجش، نیازمند همکاری مؤثر اتاق های اصناف در شهرستان های گیلان است که علیرغم هماهنگی های قبلی همچنان مشکلات عدیده ای برای شرکت مجری تأیید صلاحیت شده به وجود می آید.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان