جستجوگر خبری شهرستان شفت

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش موارد ابتلا به کرونا دلتا در گیلان، گفت: تعداد تخت ها و توان کادر درمان با توجه به افزایش تعداد مبتلایان محدود است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، انوش دهنادی مقدم امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر بیش از یک هزار بیمار مبتلابه کووید ۱۹ در سطح بیمارستان های استان، بستری هستند، اظهار کرد: متأسفانه حال ۱۵۰ تن از این بیماران مساعد نیست.

وی با بیان اینکه در روزهای اخیر، شاهد افزایش بیماران مبتلابه کرونا در استان هستیم، افزود: در طی یک شبانه روز گذشته حدود ۳۰۰ بیمار مبتلابه کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شده اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اظهار تأسف از ساده انگاری و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم با ادامه مسافرت ها و دور همی ها در استان، بیان کرد: مردم باید بدانند که تعداد تخت های بیمارستان ها و توان کادر درمان در استان محدود است و اگر شرایط به همین صورت پیش برود پذیرش بیمارستان ها کاهش می یابد.

دهنادی مقدم با بیان اینکه قدرت انتقال کرونای دلتا حدود ۶۰ درصد بیشتر از نوع جهش یافته انگلیسی و میزان کشندگی آن هم بالاتر است، گفت: خطر گسترش موج ابتلا و پیامدهای ناگوار این نوع از ویروس بسیار جدی است.

وی با اشاره به اینکه ویروس های تنفسی مختلف ازنظر پیشگیری و رعایت پروتکل های بهداشتی تفاوتی چندانی با یکدیگر ندارند، افزود: قدرت ویروس افزایش یافته اما متأسفانه رعایت پروتکل های بهداشتی روند کاهشی داشته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به محدودیت ظرفیت تخت های بیمارستان ها در گیلان هشدار داد که اضافه شدن روزانه بیش از ۲۰۰ تا ۳۰۰ بیمار جدید باعث می شود به شرایط بحرانی برسیم.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان