جستجوگر خبری شهرستان شفت

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به دستگیری کلاهبردار گوشی موبایل در لاهیجان گفت: شخصی در آبان ماه سال گذشته با تأسیس یک فروشگاه و شرکت جعلی در لاهیجان و برگزاری جشنواره پیش فروش موبایل های معروف و ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سردار عزیز الله ملکی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سودجویان در فضای مجازی از هر ترفندی برای سوءاستفاده از مردم استفاده می کنند، اظهار کرد: از هر ترفندی برای رسیدن به اهداف مجرمانه خود استفاده می کنند اظهار داشت: کاربران فضای مجازی برای اینکه در دام این گونه افراد سودجو گرفتار نشوند، همواره باید به هشدارهای پلیس و عدم اعتماد به تبلیغات و قیمت های فریبنده توجه کنند.

وی یکی از تخلفات عمده در فضای مجازی را فروش گوشی موبایل دانست و گفت: شخصی با مراجعه به پلیس فتا شهرستان لاهیجان مدعی بود که در شبکه اجتماعی اینستاگرام با فردی که خود را فروشنده گوشی موبایل معرفی کرده آشنا و پس از توافق برای خرید گوشی با حضور در شرکت وی مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال پرداخت، اما برخلاف گذشت ۶ ماه از موعد تحویل، این فرد به وعده خود عمل نکرده و در مراجعه های مستمر، با تعطیلی شرکت مواجه شده است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با اشاره به شناسایی مدیر صفحه اینستاگرامی فروشنده گوشی موبایل بیان کرد: متهم پس از مواجهه با ادله و مستندات به بزه انتسابی خود اعتراف و عنوان کرد، حدود سه سال قبل یک صفحه اینستاگرامی را با هدف فروش گوشی تلفن همراه ایجاد کرده و ۶۰۰ میلیارد ریال کلاه برداری کرد.

ملکی از تأسیس یک فروشگاه جعلی توسط فروشنده کلاهبردار موبایل خبر داد و افزود: در آبان ماه سال گذشته با تأسیس یک فروشگاه و شرکت جعلی در لاهیجان و برگزاری جشنواره پیش فروش موبایل های معروف و تبلیغات گسترده، باعث جلب اعتماد تعداد زیادی از شهروندان شدم.

وی با اشاره به ثبت سفارش یک هزار گوشی موبایل توسط فرد کلاه بردار تصریح کرد: ین پرونده با ۴۰۰ شاکی در حال رسیدگی است و تحقیقات برای شناسایی دیگر مالباختگان نیز ادامه دارد.

بنا بر اعلام فرمانده انتظامی گیلان پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به مردم و کاربران است و شهروندان می توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی از طریق سایتwww.cyberpolice.ir ، مراجعه حضوری و یا تماس با شماره ۰۹۶۳۸۰ مرکز فوریت های سایبری با کارشناسان پلیس در میان بگذارند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان