جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - در ادامه سیر صعودی مبتلایان کرونایی بستری در بیمارستان های گیلان بر اساس آخرین آمار رسمی، تعداد این بیماران چهار رقمی شده و هم اکنون یک هزار و هفت بیمار مبتلا به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان ...

با آمدن موج پنجم شیوع کرونا در گیلان، شمار مبتلایان به بیماری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان طی شبانه روز گذشته به ۲۸۲ نفر  رسید ضمن اینکه هم اکنون ۱۵۱ بیمار بدحال نیز تحت مراقبت های ویژه بستری هستند.

آمارها نشان می دهد که شمار مبتلایان بستری بیماری کووید ۱۹ در نزدیک به یک ماه گذشته در گیلان بیش از چهار برابر شده به طوری که در دهم ماه گذشته "تیرماه" در روزهای اول افزایش بیماری در موج پنجم، ۲۴۵ بیمار در بیمارستان های این استان بستری بودند که در این مدت روزانه تعداد بیشتری به این بیماری مبتلا می شوند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با گلایه از بی توجهی و سهل انگاری مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا گفت: عادی انگاری شرایط و عمل نکردن به توصیه های بهداشتی به وضوح مشاهده می شود.

دکتر انوش دهنادی مقدم روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بی اعتنایی مردم در رعایت توصیه های بهداشتی در حالی انجام می گیرد که همچنان توجه و عمل به پروتکل های بهداشتی راه مبارزه با این بیماری است.

وی با ابراز نگرانی از ادامه روند بی توجهی مردم به توصیه های بهداشتی خاطر نشان کرد: بعضی از صنوف در گیلان به توصیه های بهداشتی توجه دارند اما برخی دیگر به این توصیه ها بی اعتنا هستند لذا ضروریست تا نظارت ها جدی صورت گیرد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان با بیان اینکه وضعیت استان های همجوار ما در ابتلا به بیماری کرونا مطلوب نیست، اظهار داشت: ورود مسافر به این استان نیز می تواند دلیلی بر افزایش روند صعودی بیماری باشد بنابر این مردم باید به محدودیت های کرونایی توجه جدی داشته باشند.

هم اکنون شهرستان های رشت، خمام، رودسر، رودبار، بندرانزلی، آستارا، سیاهکل، لاهیجان، آستانه اشرفیه، صومعه سرا، شفت، رضوانشهر و تالش در رنگ بندی پرخطر کرونایی "قرمز" قرار دارند، لنگرود، ماسال و فومن نارنجی و تنها شهرستان املش زرد است.

اکنون تنها راه محفوظ ماندن از بیماری کووید ۱۹ تا انجام واکسیناسیون عمومی گوش فرادادن به تاکیدات متخصصان بهداشتی در رعایت توصیه های بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا شامل استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی، پرهیز از مسافرت و دورهمی ها است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان