جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به نوسازی و بازسازی و اصلاح ۵۵۰ کارخانه شالیکوبی در استان، گفت: با این کار از ۴۰ هزار تن ضایعات برنج جلوگیری می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم جوادزاده پیش از ظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه در روزهای آینده شاهد سرعت گرفتن برداشت محصول برنج از مزارع با توجه به خوشه دهی و رسیدگی محصول خواهیم بود، گفت: در استان گیلان هزار و ۴۲۵ کارخانه شالیکوبی فعالیت می کنند.

وی به آمادگی این کارخانه ها برای تبدیل شلتوک به برنج سفید اشاره کرد و افزود: از این تعداد ۵۵۰ کارخانه شالیکوبی نوسازی، بازسازی و اصلاح ساختار شده اند که ظرفیت تبدیل و استحصال برنج در آنها حدود ۶۵۰ هزار تن برنج سفید است.

جوادزاده با بیان اینکه با تجهیز و نوسازی و اصلاح ساختار این شالیکوبی ها امسال از ضایعات کیفی ۴۰ هزار تن برنج ناشی از تبدیل شلتوک جلوگیری می شود، ادامه داد: با این کار حدود ۶۰۰ میلیارد تومان به بخش کشاورزی و سفره کشاورز بر می گردد.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به اینکه ۱۰۰ برند رسمی ثبت شده برنج داریم، گفت: حدود ۷۵ کارخانه با ظرفیت تبدیل بالای ۷۰ هزار تن مجهز به سامانه بسته بندی برنج هستند.

جوادزاده اضافه کرد: امیدواریم با ارائه طرح تسهیلات خط ویژه اصلاح ساختار کارخانجات که مراحل انتهایی خود را می گذراند بتوان با اعطای تسهیلات کم بهره طرح اصلاح ساختار شالیکوبان را با سرعت و شتاب بیشتری اجرایی کرد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان