جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان از اجرای طرح مسج، مدرسه، تابستان در قالب طرح اوقات فراغت با استفاده از فضای مجازی خبر داد.

حجت الاسلام محمدعلی رضوانی نژاد روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در طرح یادشده بر نقش خانواده تاکید شده و کانون های مساجد بر اساس این طرح ،در تعامل با مدارس،زمینه استفاده دانش آموزان از برنامه های حضوری و مجازی مساجد را فراهم آورده اند.

به گفته وی بر اساس این طرح مدارس همجوار با مساجد فضاهای فرهنگی،ورزشی و هنری خود را در اختیار دانش آموزان عضو کانون های مساجد قرار می دهند و همچنین زمینه فعالیت و بهره مندی آنان را از برنامه های مجازی مدارس فراهم می آورند.
حجت الاسلام رضوانی نژاد، تقویت ارتباط مسجد و مدرسه را در زمینه پرورش نسل نو از اهداف طرح یاد شده عنوان و تصریح کرد : تقویت بنیه ایمان، همدلی، کار و ایثار ، خانواده ، محله و استفاده از ظرفیت های داوطلبانه مردمی با محوریت کانون های فرهنگی هنری مساجد از اهداف این طرح است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان اظهار داشت: کانون های مساجد برای اجرای این طرح ملی باید در سامانه بچه های مسجد در بخش مربوط به طرح ثبت نام کرده باشند.
حجت الاسلام رضوانی نژاد فعالیت این طرح را در دو بخش عمومی و اختصاصی عنوان و خاطرنشان کرد: کانون های مساجد باید فعالیت های عمومی خود را از طریق زیست بوم مجازی بچه های مسجد به نشانی  www.bachehayemasjed.ir ثبت کنند .
وی با بیان اینکه برنامه های توانمند سازی اوقات فراغت مساجد استان توسط ارزیابان استانی نظارت می شوند، افزود:با توجه به ثبت فعالیت کانون ها در سامانه ، صرفاً از کانون هایی که فعالیت خود را در سامانه بچه های مسجد ثبت کنند و دارای ارزیابی مثبت باشند، حمایت می شود.
وی اجرای طرح قرآنی ۱۴۵۵ را از فعالیت های بخش اختصاصی عنوان و اضافه کرد:نامگذاری این جشنواره  مربوط به قدمت قَمری نزول قرآن کریم است و در این جشنواره ۱۰ آیه منتخب وجود دارد که هنرمندان عضو کانون ها می توانند با بهره گیری از معنی و مضمون آیات اقدام به خلق اثر هنری نمایند؛ آثار می توانند برای گذشته باشند و  در صورت خلق اثر هزینه تولید آن پرداخت خواهد شد.
حجت الاسلام رضوانی نژاد ادامه داد:طرح ملی قرآنی ۱۴۵۵ به همت شبکه قرآن سیما (گروه معارف) و ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور برگزار می شود و علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق واتساپ شماره تماس ۰۹۱۲۴۱۶۲۱۵۸ اقدام کنند.
مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گیلان گفت: اگر چه فعالیت کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان  در شاخه غنی سازی اوقات فراغت در زمره هشت کانون برتر کشور قرار دارد اما می بایستی ظرفیت فرهنگی این کانون ها بیش از همیشه مورد اهتمام واقع شود.
۹۳۲ کانون فرهنگی، هنری در مساجد گیلان فعال هستند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان