جستجوگر خبری شهرستان شفت

قائم مقام مدیرعامل و کانون هموفیلی ایران با اشاره به عدم بهره برداری از درمانگاه تخصصی هموفیلی در رشت علیرغم افتتاح مرکز در سال گذشته گفت: به منظور تهیه و تأمین تجهیزات تخصصی پزشکی درمانگاه هموفیلی ...

سکینه جهان طلب در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با گرامیداشت هفته هموفیلی و آرزوی سلامتی برای تمامی بیماران، بالأخص بیماران خاص هموفیل اظهار کرد: از یکم تا هفتم مردادماه به عنوان هفته حمایت از بیماران هموفیلی نام گذاری شده و این مهم فرصت مناسبی به منظور ارائه توانمندی ها و دستاوردهای حوزه بیماران هموفیلی و ارج نهادن به تلاش های تمامی خادمین این حوزه است.

 وی با اشاره به عدم بهره برداری از درمانگاه تخصصی هموفیلی در رشت علیرغم افتتاح مرکز در سال گذشته افزود: این درمانگاه سومین درمانگاه تخصصی بیماران هموفیل در کشور است که پس از تلاش های فراوان در دهه فجر سال گذشته افتتاح شد اما هنوز به بهره برداری نرسیده است.

جهان طلب با بیان اینکه زمینی که این درمانگاه در آن احداث شده است توسط مرحوم آذربانی یکی از خیرین گیلانی اهدا شد، گفت: عملیات ساخت وساز این درمانگاه در سال ۱۳۸۰ آغاز شد و در طول این سال ها به دلیل مشکلاتی که وجود داشت، افتتاح و بهره برداری از این درمانگاه به تعویق افتاد.

مدیر دفتر نمایندگی کانون هموفیلی ایران در گیلان به تلاش های صورت گرفته برای راه اندازی درمانگاه هموفیلی در رشت اشاره کرد و افزود: بنده از سال ۹۵ مسؤولیت ساخت و احداث پروژه درمانگاه هموفیلی رشت را عهده دار شدم  و با تلاش های انجام شده تا سال ۹۶ حدود ۶۰ درصد از پروژه درمانگاه هموفیلی رشت اجرایی شد.

جهان طلب به شروع همکاری شهرداری رشت درروند احداث پروژه درمانگاه هموفیلی اشاره کرد و گفت: در سال ۹۶ طی قراردادی ما بین شهرداری رشت و کانون هموفیلی ایران، دستور ادامه ساخت این درمانگاه توسط سید محمدعلی ثابت قدم شهردار وقت صادر شد.

وی با اشاره به حضور ۳۵۰ بیمار هموفیلی در گیلان تصریح کرد: پس از سال ها تلاش و همراهی خوب خیرین و برخی از دستگاه ها، بالاخره این درمانگاه در دهه فجر سال گذشته با حضور شهردار رشت و جمعی از مسؤولین حوزه مدیریت شهری  افتتاح شد و قرار بود به منظور سهولت در تردد آمبولانس در حین ورود و خروج از این درمانگاه، یک واحد صنفی قدیمی که در مسیر این درمانگاه قرار دارد توسط شهرداری خریداری شود اما تاکنون این مهم تحقق پیدا نکرده است.

جهان طلب با تأکید بر اینکه به منظور تهیه و تأمین تجهیزات تخصصی پزشکی این درمانگاه به اعتبار حدود ۶ میلیارد تومان نیازمند هستیم، گفت: درباره تأمین این اعتبار با محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه وبودجه کشور صحبت هایی انجام شده و امیدوارم با تحقق این وعده هر چه سریع تر شاهد بهره برداری از این درمانگاه تخصصی و رفع مشکلات بیماران هموفیلی  از این بابت باشیم.

مدیر دفتر نمایندگی کانون هموفیلی ایران در گیلان با قدردانی از  تلاش های همکاران خود در حوزه های مختلف بهداشتی، درمانی، خدماتی در طی یک سال گذشته بیان کرد: برای تکمیل و افتتاح درمانگاه تخصصی هموفیلی رشت به همه همکاران و مردم خیر گیلان خداقوت گفته و امیدوارم این همدلی و همراهی به الگویی دائمی برای تقویت و استمرار مشارکت اجتماعی در حوزه سلامت  بیماران خاص تبدیل شود.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان