جستجوگر خبری شهرستان شفت

به گزارش ۸دی،پریسا کرمی امروز(دوشنبه، ۴ مرداد) در اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خمام با اشاره به دغدغه مندی مسئولان و مدیران این شهرستان در حوزه کتابخوانی گفت: شهرداری خمام از معدود ...

به گزارش ۸دی،پریسا کرمی امروز(دوشنبه، ۴ مرداد) در اولین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان خمام با اشاره به دغدغه مندی مسئولان و مدیران این شهرستان در حوزه کتابخوانی گفت: شهرداری خمام از معدود شهرداری های استان در پرداخت نیم درصد شهرداری ها و سایر مصوبات انجمن کتابخوانی استان است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان با اشاره به فضای کتابخوانی این شهرستان که محدود به کتابخانه این شهرستان می شود گفت: باید فضای کتابخوانی این شهرستان توسعه یابد که می توان با تجهیز و گسترش کتابخانه شهرستان به این مهم دست یافت.

وی با تاکید بر فراهم سازی فضایی مجزا و مستقل از فضای کتابخانه برای استقرار اداره کتابخانه های عمومی شهرستان خمام، به شرایط کرونایی و تاثیر آن بر فعالیت های مختلف اشاره و اظهارکرد: در این شرایط از اعضای کتابخانه ها غافل نشدیم و با تشکیل ۷۵ پایگاه در فضای مجازی به ارائه خدمات و برگزاری فعالیت های مختلف پرداختیم.

کرمی به محدودیت فعالیت های حضوری کتابخانه ها با توجه به رنگ بندی کرونایی اشاره کرد و گفت: در این مدت محافل کتابخوانی، جلسات نقد و بررسی کتاب، نشست های کتابخوان، کارگاه های آموزشی در فضای اسکاری روم با ظرفیت ۳۰۰ نفر برگزار شده است.

وی با بیان اینکه این پایگاه ها دارای ۵۷ هزار عضو فعال هستند از تشکیل دو محفل ادبی کودک و بزرگسال خبر داد که در علاوه بر فعالیت های روزانه در مناسبت های مختلف نیز به اجرای برنامه می پردازند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی گیلان در ادامه طرح «الو کتاب» با هدف تسهیل دسترسی به کتاب برای اعضا و  طرح «کتاب دوخان» تحویل رایگان کتاب درب منازل اعضا در شرایط قرمز و نارنجی کرونایی با همکاری اداره پست و اسنپ را از طرح های اجرایی و مورد استقبال در این روزهای کرونایی در سراسر استان اعلام کرد.

وی با اشاره به کتابخانه بخش چوکام که نیازمند تجهیز و بازسازی مطابق با کار کارشناسی است بر بهره گیری از ظرفیت مساجد در اجرای طرح های کتابخوانی تاکید کرد و بیان داشت: می توان با اجرای طرح «پیشخوان کتاب» از این ظرفیت ها بهره برد.

کرمی با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سال جاری که از رویدادهای عظیم کتابخوانی در سطح ملی با بیش از ۲ میلیون مخاطب است اظهارامیدواری کرد: به مانند سال های گذشته با زمینه سازی مناسب، استقبال مخاطبین را شاهد باشیم.

وی به ایجاد کتابخانه ها در جوار مدارس و اولین کتابخانه مادر و کودک در فضای مدرسه اشاره کرد و اذعان داشت: سه کتابخانه محله محور در انزلی، شفت و صومعه سرا در جوار مدارس با محوریت مادر و کودک افتتاح شده است.

کرمی در پایان بر بهره گیری از ظرفیت خیرین در امر کتاب و کتابخوانی به ویژه در شهرستان خمام تاکید کرد.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : شفت

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان