جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به افزایش تصاعدی بستری های روزانه در استان، گفت: ادامه این روند نگران کننده است.

انوش دهنادی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان پرداخت با ابراز نگرانی از روند افزایشی بستری های روزانه، اظهار کرد: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته روند افزایش تصاعدی بیماران کرونایی در گیلان را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی این روند همچنان ادامه دارد، گفت: هم اکنون بیش از ۹۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند.

معاون درمان علوم پزشکی گیلان با اشاره به تعداد بستری های روزانه استان نیز همچنان صعودی است، افزود: بر اساس آخرین آمارهای دریافتی ۲۵۰ بیمار کرونایی جدید نیازمند به بستری در مراکز در گیلان پذیرش شده اند.

وی در ادامه به وضعیت بد بیش از ۱۴۰ بیمار کرونایی نیز اشاره و با بیان اینکه تخت های بخش مراقبت ویژه بیمارستان های گیلان پر شده است، اضافه کرد: امروز رعایت پروتکل های بهداشتی و استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی مهم ترین راهکار پیشگیری از ابتلاء و انتقال ویروس کرونا است.

دهنادی مقدم با تأکید بر ضرورت توجه جدی شهروندان به رعایت دقیق پروتکل ها، بیان کرد: شهروندان تنها در صورت نیاز از منازل خارج شوند و از شرکت در دورهمی ها و مهمانی ها جدا خودداری کنند.

وی جدی ترین تهدید برای تشدید وضعیت بد کرونایی گیلان را مسافرت و حضور مسافران در استان گیلان برشمرد و گفت: مردم باید از حضور در رستوران ها، قهوه خانه ها، اماکن شلوغ و پر تجمع خودداری کنند.

معاون درمانی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه در صورت ادامه این روند شاهد پر شدن تحت های بیمارستانی استان خواهیم بود، اظهار کرد: کنترل ویروس کرونا تنها با مشارکت مردم، اصناف و عدم مسافرت ها به استان گیلان امکان پذیر خواهد بود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان