جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان گفت: جهت دهی تشکل های مردم نهاد برای فرهنگ سازی مذهبی در جامعه از رویکردهای سازمان تبلیغات اسلامی است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سعید مهدوی شامگاه یکشنبه در گفتگوی ویژه خبری با بیان اینکه عید غدیر روز ابلاغ امامت است و انسان کامل قوانین الهی را به نحو احسن در جامعه اجرا می کند، اظهار کرد: عید غدیر روز اتمام دین و نعمت نامیده می شود زیرا طی آن، فرد کاملی برای پیاده کردن قوانین پیامبر در جامعه انتخاب شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه هدف دین گسترش عدل و صلح متناسب با اراده خداوند در جامعه است، بیان کرد: اگر سیاست با قوانین دینی پیوند داشته باشد بشر می تواند مسیر رشد را طی کند.

وی با تاکید بر ضرورت پیوند سیاست و دین در جامعه، اضافه کرد: اسلام دین کاملی است که قوانین و احکام فراوانی دارد و اجرای آن نیازمند وجود یک فرد کامل است.

مهدوی تصریح کرد: اگر انسان وجود امام را بپذیرد از تمامی نعمت های وجودی خود بهره مند می شود اما بدون ولی و امام نعمت را تبدیل به نقمت می کند.

وی مهمترین دغدغه امام جامعه را رشد انسان دانست و با بیان اینکه سکوت و قیام امام بر مبنای دین خداوند است، افزود: اراده الهی بر این است که اولیای خداوند طبق مصلحت انسان در جامعه فعالیت داشته باشد و تا زمانی که جامعه به آنها مراجعه نکند، قیام نمی کنند.

مهدوی با بیان اینکه جهت دهی تشکل های مردم نهاد جهت فرهنگ سازی مذهبی در جامعه از رویکردهای سازمان تبلیغات اسلامی است، گفت: سمن ها و تشکل های مردم نهاد را برای برگزاری برنامه های مناسبتی در روز عید غدیر حمایت می کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به فعالیت ۱۱۰ ایستگاه تحت عنوان «میعاد غدیر» در تجمعات مردمی، بیان کرد: با توجه به شیوع کرونا این تجمعات بصیرتی با رعایت پروتکل های بهداشتی و در مکان هایی مانند پادگان ها و زندان ها برگزار می شود.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان