جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به بستری ۲۵۰ بیمار جدید کرونایی در استان، گفت: هم اکنون ۸۹۴ بیمار کرونایی در گیلان بستری هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، آبتین حیدرزاده امروز (یکشنبه) در گفتگویی با اشاره به روند صعودی بیماری کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: در مقایسه با دو هفته گذشته تعداد بیماران کرونایی بستری چند برابر شده است.

وی با بیان اینکه تعداد بیماران کرونایی استان گیلان کم کم به مرز ۱۰۰۰ بیمار نزدیک می شود، گفت: در حال حاضر ۸۹۴ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان گیلان بستری هستند.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه تنها در شبانه روز گذشته ۲۵۰ بیمار کرونایی نیازمند بستری در مراکز درمانی استان شناسایی و بستری شدند، افزود: این نشان دهنده گردش کرونا در استان است که حضور تعداد زیاد مسافر و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از مهم ترین دلایل آن است.

حیدرزاده در ادامه با تأکید بر اینکه ادامه عادی انگاری ها، حضور مسافران و عدم استفاده از ماسک و رعایت نکردن پروتکل ها می تواند شرایط را برای گیلان سخت تر کند، ادامه داد: هم اکنون ۱۶۶ بیمار کرونایی بد حال در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که از این تعداد ۱۵ نفر در شبانه روز گذشته بستری شده اند.

وی با بیان اینکه این تعداد نیز نشان دهنده روند صعودی بستری بیماران بد حال در بیمارستان های گیلان است، گفت: متأسفانه در همین مدت ما هفت نفر از شهروندان خود را نیز به دلیل کرونا از دست داده ایم.

معاون بهداشتی علوم پزشکی گیلان با تاکید بر لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ماسک از شهروندان خواست برای حفظ سلامت خود و اطرافیانشان از هرگونه دور همی پرهیز کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان