جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان با تأکید بر لزوم برنامه ریزی شورای شهر رشت برای ساماندهی پسماند و آلودگی رودخانه های این شهر، گفت: اتاق اندیشه ورز تشکیل دهید.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی ظهر یکشنبه در دیدار منتخبان شورای شهر رشت با بیان اینکه شورا برای انجام فعالیت های خود نیازمند وجود زیر ساخت های قانونی است، اظهار کرد: مجلس باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.

وی با اشاره به مراجعات هر روزه مردم به شهرداری، تأکید کرد: اعضای شورای شهر باید برای رفع مشکلات مردم و مدیریت شهری تلاش مضاعف داشته باشند.

امام جمعه رشت در ادامه با بیان اینکه در گذشته شاهد برخی ناهماهنگی ها در میان اعضای شورای شهر بودیم که این معایب است، گفت: باید اتاق اندیشه ورزی در شورای شهر تشکیل و از ظرفیت حوزویان و دانشگاهیان در تبیین اولویت های مدیریت شهری استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه امروز رسیدگی و ساماندهی به وضعیت پسماند از اولویت های شهر رشت است، اضافه کرد: وجود برنامه ریزی از سوی اعضای شورای شهر در این زمینه لازم و ضروری است.

آیت الله فلاحتی همچنین به وضعیت رودخانه های زرجوب و گوهررود اشاره و با بیان اینکه رشت نیازمند رودخانه های به دور از آلودگی زیست محیطی است، ادامه داد: طی سال های گذشته برای ساماندهی موضوع پسماند در داخل و نه خارج از استان اقدامی صورت نگرفته و بی توجهی به این موضوع نشان دهنده ضعف مدیریتی است.

بازگشایی میدان شهرداری رشت نیازمند اقدام شجاعانه شورای شهر

وی با اشاره به اینکه رشت در زمینه زیرساخت ها نیز با مشکل مواجه است، گفت: اجرای طرح پیاده راه فرهنگی کاری اشتباه بود که به بازار و کسبه این منطقه آسیب وارد کرد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه بازگشایی دوباره این میدان نیازمند یک اقدام شجاعانه از سوی شورای شهر است، افزود: این موضوع می تواند یکی دیگر از اولویت های اعضای شورا باشد.

آیت الله فلاحتی، مبارزه با رانت خواری و باند بازی در شهرداری را از وظایف اعضای شورای شهر رشت برشمرد و تصریح کرد: خود صیانتی بزرگ ترین کاری است که اعضای شورای شهر می توانند برای خود انجام دهند.

وی با تأکید بر لزوم ممانعت از ساخت و سازهای بی رویه در شهر رشت، ادامه داد: کمیسیون ماده ۱۰۰ از جمله قوانین نامناسب در شهرداری ها است و موجب پرورش ظلم می شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه از دادن وعده های پوشالی و کذایی به شهروندان جدا خودداری کنید، افزود: دخالتی در زمینه عزل و نصب ها نمی کنیم اعضای شورای شهر باید از مدیران موفق در حوزه شهری استفاده کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان