جستجوگر خبری شهرستان شفت

سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان در شب عملیات کربلای چهار، از دو رفیق رزمنده گیلانی خود فرهاد لاهوتی و وحید رزاقی قول گرفت که در صورت شهادت در آخرت و در پیشگاه پروردگار شفاعت او را کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، در طول ۴۳ سال از پیروزی شکوهمند جمهوری اسلامی شاید بارها نام شهید را از زبان مردم و مسؤولان شنیده باشید، شهدایی که با خون پاک خود در ایام پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس باعث استحکام این نظام مقدس شدند.

اما چه شد که شهدا این چنین در دل و جان مردم و جوانان این مرز و بوم ماندگار شده و هرکدام به الگویی برای هم وطنان خود مبدل شدند، شاید هر فردی جواب مختص به خود را داشته باشد ولی مهم ترین راز ماندگاری شهدا چیزی به غیر از اخلاص، توجه و اطاعت از خدا، عبادت خالص و تبعیت از ولی فقیه نیست.

کسی که در راه دفاع از وطن و دین خدا در مقابل استکبار قرار گرفته و با پروردگار خود معامله کرده و در راه خدا و جلب رضایت او از هیچ تلاشی دریغ نمی کند، بی شک پروردگار نیز آن شخص را  آسمانی کرده و راه را برای آشنا شدن مردم با او و مطرح شدنش فراهم می سازد.

وقتی در جزئیات زندگی شخصی شهدا ورود می کنیم چیزی جز صداقت با خدا، دوری از گناه و مبارزه با هوای نفس نمی یابیم لذا رفاقت و دوستی کردن با این افراد  که در عهد خود با خداوند صادق بودند کاری بسیار ارزشمند است.

وقتی به هر نقطه از کشور می نگریم شهدای گران قدری را می یابیم که هرکدام دارای ویژگی های ممتاز و برجسته ای هستند که به راحتی می توانند به الگویی برای نسل دهه ۷۰ و ۸۰ مبدل شوند.

یکی از این استان های برجسته و ولایتمدار که در دوران دفاع مقدس شهدای بسیاری را در راه دفاع از وطن و اسلام اهدا کرده استان سرسبز گیلان است، در دوران دفاع مقدس هشت هزار شهید از گیلان تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی شده که هرکدام نگینی زرین در تاریخ پر از افتخار این نظام هستند.

هشت هزار شهید گیلانی ستاره درخشان آسمان جمهوری اسلامی هستند

از نقش شهدای گیلانی همین بس که مقام معظم رهبری هر یک از هشت هزار شهید گیلانی را ستارگان آسمان ایران اسلامی دانستد، زیرا به گواه تاریخ رزمندگان گیلانی در عملیات هایی همچون بیت المقدس و کربلای چهار و پنج نقش مهمی را ایفا کردند.

در دروان دفاع مقدس بودند رزمندگانی که با یکدیگر رفاقت دیرینه داشته و با هم پیمان برادری بسته و این رفاقت را محدود به دنیای فانی نکردند، چون میگویند انسان با هر فردی دوست شود رفتارش شکل و فرم آن فرد را فرا گرفته و دوست داشتنی های خود محشور می شود.

دوست کسی است که همیشه همراهتان بوده و در همه جا به یاد و کنارتان است، شما رو به خاطر منافع خودش نخواسته بلکه خالصانه و مخلصانه دوستتان دارد  عمیقاً سعادت و موفقیت شما را از پروردگار خواستار است و چه رفیقی بالاتر از رزمنده دفاع مقدس.

در میان رزمندگان گیلانی هم بودند افرادی که با یکدیگر رفاقت دیرینه داشته و در اکثر عملیات ها در کنار هم بوده و قبل از هر عملیاتی از یک دیگر قول می گرفتند که هر یک بعد از شهادتش در آن دنیا و در پیشگاه پروردگار شفاعت او را کند.

در روز گذشته دست نوشته ای از سه رزمنده گیلانی دوران دفاع مقدس به دستم رسید که من را منقلب کرد، آری منظورم سه رزمنده دوران دفاع مقدس، شهید فرهاد لاهوتی، شهید وحید رزاقی و سردار محمد عبدالله پور است که  باهم داشته و در اکثر عملیات ها در کنار یک دیگر بودند.

رزمنده ای که خواستار شفاعت از دوستانش در صورت شهادت شد

سردار محمد عبدالله پور که اکنون فرماندهی سپاه قدس گیلان را عهده دار است، در دوران دفاع مقدس یکی از فرماندهان دوران دفاع مقدس بوده و در اکثر عملیات ها حضور مؤثر داشته است.

در شب عملیات مهم و بسیار حیاتی کربلای چهار، محمد عبدالله پور از دو رفیق رزمنده گیلان خود یعنی شهید فرهاد لاهوتی و وحید رزاقی قول گرفت که اگر هرکدام از آنان شهید شدند در آخرت و در پیشگاه پروردگار شفاعت او را کنند.

 

در نامه شهید سر افزار گیلانی (فرهاد لاهوتی) آمده:

این جانب فرهاد لاهوتی در پیشگاه پروردگار قول می دهم که اگر توفیق شهادت نصیبم شد دوست و برادر خود محمد عبدالله پور را  در آن دنیا شفاعت کنم، خدایا ما را شهادت و دیدار با تو نصیبمان کن.

در نامه شهید وحید رزاقی آمده: 

اینجاب وحید رزاقی قول می دهم که اگر خداوند توفیق شهادت را نصیبم کرد در روز قیامت و در پیشگاه خداوند رفیق و برادر خود محمد عبدالله پور را شفاعت کنم، ان شاءالله که این عمل متقابلاً انجام می گیرد.

آری  رفاقت با رزمنده ای که بوی شهادت می دهد قطعاً  بازی دو سر برد است، زیرا شهدا در رفاقت کم نگذاشته و خیلی بامعرفت هستند چون آنان آموختند هرچه انسان بیشتر به سمتشان روند در آن دنیا شفاعت آنان را کرده و به طور یقین شهیدان وحید رزاقی و فرهاد لاهوتی در روز قیامت شفاعت همه مؤمنین و دوست و برادر خود محمد عبدالله پور را خواهند کرد.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان