جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران تالش از دستگاه های اجرایی این شهرستان خواست، برای مقابله با مشکلات احتمالی ناشی از بارندگی های فصلی آماده باشند و نقاط بحرانی را در مقابل سیلاب ایمن ...

به گزارش روز شنبه روابط عمومی فرمانداری تالش به ایرنا، محمد حسین شاهکویی امروز در جلسه ستاد مدیریت بحران در فرمانداری این شهرستان گفت: هواشناسی برای روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری بارندگی پیش بینی کرده و نسبت به آسیب های احتمالی روان آب ها و سیلاب هشدار داده است.

وی از دستگاه های اجرایی و خدمات رسان خواست، اقدامات لازم را برای کاهش آسیب ها در نقاط بحرانی انجام داده و طرح های پیشگیرانه خود را به فرمانداری اعلام کنند و شهرداران و بخشداران را به تمهید مقدمات برای مقابله با سیلاب در بخش ها و روستاها فراخواند.

فرماندار تالش با اعلام عبور این شهرستان از بحران خشکسالی زراعی سال ۱۴۰۰، از جهاد کشاورزی خواست کشاورزان را به برداشت به موقع محصولات، قبل از بارندگی ها ترغیب و برای مدیریت منابع و مصارف آب سال زراعی آینده از هم اکنون برنامه ریزی کند.

شهرستان تالش با ۲۰ هکتار اراضی زراعی، پنج هزار و ۵۰۰ هکتار باغ میوه، ۳۲۰ هزار راس دام سبک و سنگین، ۱۱۰ هزار کندوی زنبور عسل و ۱۰۸ مزرعه تولید و پرورش ماهی جایگاه مناسبی در تولیدات کشاورزی استان گیلان دارد و برنج و کیوی از محصولات عمده این شهرستان است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان