جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی پروژه راه آهن رشت - کاسپین بسیار استراتژیک توصیف کرد و گفت: این مسیر ریلی که در توسعه تجارت و صادرات و همچنین حمل و نقل بسیار موثر است پیش از زمستان امسال بهره برداری می شود.

 محمد اسلامی عصر شنبه در حاشیه بازدید از پروژه قطعه راه آهن رشت- کاسپین اظهار داشت: از لحاظ زیرسازی این پروژه پیشرفت ۸۰ درصدی داشته است و انتظار می رود تا قبل از زمستان به بهره برداری برسد.

وی گفت: برای روسازی هم مصالح و اعتبارات مورد نظر آماده بوده و مابقی کارها نیز توسط دستگاهها در حال انجام است

وزیر راه و شهرسازی تملک اراضی مسیر را یکی از مهم ترین موانع پیشرفت پروژه راه آهن رشت کاشپین عنوان کرد و گفت: امیدواریم مردم در این زمینه همراهی مناسب را داشته باشند.

اسلامی اظهار داشت: البته انتظار داشتیم با پیگیری های صورت گرفته این پروژه با موانع کمتری مواجه و تا پایان شهریورماه به ثمر برسد اما دلایل متعددی برای تاخیر آن وجود دارد و پیش بینی می کنیم قبل از زمستان این پروژه به بهره برداری برسد.

راه آهن رشت - انزلی به طول ۴۰ کیلومتر در ادامه مسیر راه آهن قزوین - رشت، مرکز استان گیلان را به بندر کاسپین متصل می کند که از نظر مبادلات تجاری و بازرگانی با کشورهای منطقه و نیز اروپایی ، ترانزیت کالا و بار دارای اهمیت ویژه ای می باشد.

نیمه دوم شهریورماه پارسال یکی از گام های نهایی اتصال ریلی خلیج فارس به دریای خزر با ریل گذاری راه آهن رشت – کاسپین – انزلی به طول ۴۰ کیلومتر برداشته شد.

راه آهن رشت – کاسپین- انزلی به عنوان بخشی از طرح راه آهن قزوین - رشت است که عملیات اجرایی آن از محل اعتبارات عمرانی ملی شروع شده و با اتمام طرح ، مرکز استان گیلان به منطقه آزاد کاسپین متصل می شود.

اجرای این پروژه علاوه بر اهمیت در حمل و نقل داخلی، بار و مسافر استان گیلان؛ از نظر ایجاد یک کریدور ریلی جدید برای صادرات و واردات کشور و همچنین ترانزیت کالا از مناطق شمالی کشور به خلیج فارس ، آب های آزاد بین المللی و دیگر کشورهای همسایه ایران نیز بسیار مهم است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان