جستجوگر خبری شهرستان شفت

آستارا - ایرنا - معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا گفت: تعطیلی و افزایش خودسرانه قیمت نان پیگرد قانونی دارد و با متخلفان در این رابطه برخورد خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا کامبیز لقمانی مقدم روز شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار در فرمانداری آستارا افزود: هیچ مصوبه ای در خصوص افزایش قیمت نان در آستارا ابلاغ نشده و نانوایان در صورت اطلاع رسانی به نهادهای متولی و همچنین بر اساس برنامه زمانبندی تعیین شده می توانند به تعطیلی نانوایی اقدام کنند.

وی اضافه کرد: در چهار ماه نخست سال جاری پنج هزار و ۵۴۱ بار از واحد صنفی آستارا توسط گشت های تنظیم بازار بازرسی شده و در این رابطه ۱۰۲ فقره پرونده تخلف اقتصادی تشکیل شده است.

وی بیان کرد: ارزش پرونده های تخلف واحدهای صنفی ۲ میلیارد و ۸۸۱ میلیون و ۸۰۴ هزار و ۹۵۰ ریال بود و در این رابطه متخلفان به تعزیرات حکومتی معرفی شدند ودر این رابطه به ۵۱ مورد گزارش مردمی هم رسیدگی شد.

معاون فرماندار آستارا گفت: عرضه مرغ باید همواره با تقاضای مردم همخوانی داشته باشد و خوشبخانه کمبودی در این رابطه در بازار وجود ندارد و به زودی برای عرضه مناسب و نیز جلوگیری از افزایش قیمت مرغ برنامه ریزی خواهد شد.

لقمانی مقدم در خصوص کمبود فولاد و سیمان در بازار آستارا بیان کرد: طبق بررسی های انجام شده تا پایان مرداد وضعیت کمبود در زمینه عرضه این مصالح ادامه خواهد داشت و اتاق اصناف و اتحادیه های مربوطه باید با نظارت های مستمر خود نسبت به تسهیل امور مردم در حوزه بازار گام بردارند.

وی افزود:  امنیت روانی بازار از اهمیت خاصی برخوردار است و مسئولان باید با بر اساس نیاز نسبت به تامین به موقع کالاهای اساسی نظیر مرغ، روغن و نان با هدف تثبیت امنیت روانی و اقتصادی بازار اقدام کنند.

وی بیان کرد: متصدیان واحدهای صنفی و مشتریان بازار باید نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی پایبند باشند تا شهرستان آستارا از وضعیت بحرانی کرونا خارج شود.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و ۶ هزار واحد صنفی در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان