جستجوگر خبری شهرستان شفت

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گیلان با بیان اینکه ائمه جمعه در تریبون نماز جمعه باید ویژگی های وزرا در طراز انقلاب اسلامی را معرفی کنند، گفت: مردم انتظار دارند که وزرای دولت آیت الله رئیسی در طراز ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت الاسلام والمسلمین ولی عادلی در نشست خبری با اصحاب رسانه در محل دفتر سیاست گذاری ائمه جمعه گیلان با بیان اینکه با تبریک سالروز اولین اقامه نماز جمعه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: در نماز جمعه باید ادبیات مقاومت، استقامت و شناسایی مشکلات جامعه باید در نماز جمعه به خوبی بیان شود زیرا مردم از ائمه جمعه انتظار دارند مشکلات موجود را از تریبون بیان کنند.

وی با تأکید بر لزوم توجه به نقش امامین انقلاب و شهدای محراب در نماز جمعه گفت: به منظور اقامه نماز جمعه در سه سطح استانی، کشوری و شهرستانی برنامه های مختلف را دیده و از تریبون نماز جمعه همواره به بازگو کردن مشکلات جامعه و امتداد جایگاه رهبری امامین انقلاب و خون شهدای محراب محور وحدت قرار می گیرد.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گیلان نماز جمعه را بستری مهم در راستای تعامل و همکاری میان ملت و دولت دانست و افزود: همواره یکی از اهداف در برگزاری نماز جمعه تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی از تریبون نماز جمعه است زیرا استکبار در تلاش برای کم جلوه دادن پیشرفت های کشور در طول ۴۳ سال گذشته است.

عادلی با اشاره به نقش مؤثر ائمه جمعه در شناسایی و مسائل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی بیان کرد: نماز جمعه و خطبه های آن فرصت مهم فرهنگی در کشور است چراکه خطبای جمعه با طرح مسائل فرهنگی توجه مردم و مسؤولان را به آن جلب می کنند.

وی یکی از معضلات جامعه در این برهه حساس از جامعه را وجود برخی از اختلافات سیاسی دانست و تصریح کرد: از تریبون نماز جمعه در کنار دعوت مردم به وحدت و همدلی به نظارت بر عملکرد مسؤولان استانی و شهرستانی، پشتیبانی از قانون و همچنین حمایت نیز باید صورت بگیرد.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه گیلان با تأکید بر استفاده از نقش جوانان در نماز جمعه تصریح کرد: مسئله کمرنگ شدن جوانان در نماز جمعه یک آسیب جدی است به این منظور اتحادیه انجمن دانش آموزی رو عضو ائمه ستاد نماز جمعه کرده ایم تا از ظرفیت آنان استفاده کنیم.

عادلی با تأکید بر نقش مؤثر رسانه به بیان مشکلات جامعه از تریبون نماز جمعه بیان کرد: افراد اهل فکر و برنامه باید به برگزاری و خطبه های نماز جمعه کمک کنند و اصحاب رسانه بهترین افراد برای تحقق این امر هستند.

وی با بیان اینکه ائمه جمعه در تریبون نماز جمعه باید ویژگی های وزرا در طراز انقلاب اسلامی را معرفی کنند، افزود: مردم انتظار دارند که وزرای دولت آیت الله رئیسی در طراز جمهوری اسلامی بوده و باید این ویژگی ها از تریبون نماز جمعه بازگو شود.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان