جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به تأکیدات معصومین در زمینه اطعام در روز غدیر، گفت: باید این سنت حسنه در میان مردم احیا ، ترویج و تبلیغ شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سعید مهدوی ظهر شنبه در نشست خبری ضمن تبریک عید غدیر خم با بیان اینکه غدیر به عنوان «عید الله اکبر» نامیده شده است، اظهار کرد: بزرگترین روز سُرور بشریت روز ظهور و ابلاغ ولایت و امامت حضرت علی (ع) است.

وی با اشاره به اینکه تمام ائمه اطهار (ع) در جهت بزرگداشت این روز بزرگ سفارشات ویژه ای داشته اند، افزود: اگر مردم پیام غدیر را دریافت کرده و حقیقت غدیر را بزرگ می داشتند اعظم مصائب یعنی واقعه کربلا رخ نمی داد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان ادامه داد: اگر همه اهل معنا، عدالت خواهان واقعی و صلح جویان جهانی و خدا محوران عالم می خواهند به اوج آرمان ها و آرزوی خود برسند باید فرهنگ و پیام غدیر را بزرگ نگه دارند.

وی با اشاره به برنامه های پیش بینی شده در اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان برای بزرگداشت این روز بزرگ، اضافه کرد: برای تبیین و تبلیغ پیام غدیر بیش از ۱۱۰ ایستگاه تبیینی با عنوان «میعاد غدیر» با حضور کارشناسان فرهنگی و دینی، مبلغین و معلمین داوطلب در معابر عمومی با رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل های بهداشتی راه اندازی می شود.

حجت الاسلام مهدوی همچنین به تأکیدات معصومین مبنی بر ثواب اطعام مؤمنین در غدیر اشاره و تصریح کرد: اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان علاوه بر تشویق تشکل های دینی مبنی بر احیای و ترویج سنت اطعام غدیر، راهبرد امثال خود را بر احیای اطعام خانگی در عید غدیر برنامه ریزی کرده است.

وی با اشاره به اجرای پویش های مختلف برای فرهنگ سازی در این زمینه برای تشویق گیلانیان به تهیه طعام در روز عید غدیر و توزیع در میان همسایگان، افزود: این پویش ها هر فرد به انداز توان و امکانات خود به هر تعداد که می تواند غذا تهیه و توزیع و در احیای سنت اطعام غدیر نقش آفرینی می کند.

مهدوی با بیان اینکه در راستای فرهنگ سازی در این زمینه با همکاری آموزش و پرورش از ظرفیت شبکه شاد برای تبلیغ این موضوع استفاده خواهیم کرد، گفت: موشن گرافی هایی تهیه و از در فضای مجازی و از طریق صدا و سیمای مرکز گیلان نشر و پخش خواهد شد.

وی راه اندازی کارناوال های شادی خودرویی توسط تشکل های مردمی، فضای سازی محیطی توسط شهرداری ها و مردم در سطح شهر و محلات را از دیگر برنامه های پیش بینی شده برای عید غدیر اعلام کرد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از ۳۰۰ تشکل دینی در قالب مساجد، کانون های فرهنگی و مؤسسات قرآنی و سمن ها در اطعام غدیر مشارکت داشتند، گفت: امسال پیش بینی می شود این تعداد افزایش یابد همچنین کارکنان اداره کل تبلیغات اسلامی گیلان نیز امسال در اجرای این طرح مشارکت خواهند داشت و به اندازه توان خود غذا تهیه و در میان همسایگان توزیع می کنند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان