جستجوگر خبری شهرستان شفت

رشت- نماینده رشت و خمام در مجلس با اشاره به تولید سه محصول مهم و استراتژیک در شهرستان رشت گفت: نگاه مسئولان در عرصه مدیریتی به شهرستان رشت درست نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، جبار کوچکی نژاد پیش از ظهر شنبه در نشست هم اندیشی به منظور بررسی مشکلات حوزه کشاورزی شهرستان رشت با اشاره به تولید سه محصول مهم و استراتژیک در این شهرستان، اظهار کرد: حدود ۳۰ درصد از مرغ، برنج و ماهی استان گیلان در شهرستان رشت تولید می شود.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با بیان اینکه نگاه مسئولان در عرصه مدیریتی به شهرستان رشت درست نیست، ادامه داد: بخش خصوصی باید با سیاست ها و مشکلات آشنا شوند و حضور آن در چنین جلساتی ضروری است.

وی با اشاره به اینکه آب بندان ها یک منبع قابل دسترس برای کشاورزان محسوب می شود، اضافه کرد: هنوز پس از سال ها نتوانستیم دو هزار هکتار آب بندان را در استان آماده استفاده کنیم.

کوچکی نژاد با بیان اینکه بیمه ۱۵ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان یعنی اینکه عملاً هیچ بیمه ای انجام نشده است، افزود: صنعت بیمه در دنیا یک امر اقتصادی مهم در حوزه تضمین است که باید بیشتر به آن توجه شود.

وی تصریح کرد: چند هزار هکتار زمین در خشکبیجار و لشت نشا وجود دارد که در اوج پرآبی و همچنین دوران کم آبی می سوزند و باید فکری جدی برای جلوگیری از این مشکل شود.

کوچکی نژاد با اشاره به عدم تعیین قیمت تبدیلی برنج از سوی استانداری گیلان، بیان کرد: تعیین قیمت تبدیلی برنج باید از دو ماه قبل انجام می شد اما در حال حاضر مرجعی برای این موضوع وجود ندارد و کشاورزان با مشکل روبرو هستند.نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان