جستجوگر خبری شهرستان شفت

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با تاکید بر اینکه اطعام غدیر باید همانند اطعام در لیله الرغائب گسترش یابد، گفت: در اطعام خانگی آحاد گیلانیان در منازل خویش با حداقل امکانات می توانند خیرات کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی امروز در نشست خبری با موضوع غدیر در سالن جلسات سازمان تبلیغات اسلامی گیلان اظهار کرد: عید غدیر بزرگ ترین روز سرور بشریت و روز ظهور و ابلاغ ولایت و امامت بهترین انسان ها یعنی مولا علی بن ابی طالب (ع) است.

وی با اشاره به اینکه اگر غدیر بزرگ داشته می شد واقعه عاشورا صورت نمی گرفت، افزود: اگر پیام غدیر را آحاد بشریت تحویل بگیرند، آن حاکمیت الهی یقینا محقق می شود و بشریت شاهد صلح، عدل و آرامش حقیقی جهانی خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان تاکید کرد که اگر عدالت خواهان و صلح جویان و خدامحوران عالم اگر می خواهند به اوج آرمانها و آرزو های خود برسند باید پیام غدیر را بزرگ بدارند.

مهدوی با اشاره به ولایتمداری گیلانیان در گرامیداشت عید غدیر تصریح کرد: سازمان تبلیغات اسلامی افتخار این را دارد که برای تبیین و تبلیغ پیام غدیر، بیش از ۱۱۰ ایستگاه تبیینی تحت عنوان میعاد غدیر با حضور کارشناسان فرهنگی و مبلغین دینی و معلمان داوطلب در در معابر و مجامع عمومی با رعایت دستورالعمل هایی بهداشتی در صورت امکان برگزار می شود. 

وی با اشاره به تأکیدات معصومین (ع) در خصوص ثواب اطعام مسلمین گفت: سازمان تبلیغات علاوه بر تشویق از تشکل های دینی برای احیا و ترویج سنت اطعام در این ایام خجسته راهبرد امسال را برای احیا و ترویج اطعام خانگی در غدیر خم می گذارد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه در اطعام خانگی آحاد گیلانیان در منازل خویش با حداقل امکانات می توانند خیرات کنند، افزود: اطعام غدیر نیز باید مانند لیله الرغائب در تک تک منازل عاشقان امیرالمومنین(ع) به تناسب وسع مردم نهادینه شود، بنابراین انواع پویش های فرهنگ ساز پیش بینی شده که یکی از آن ها پویش #نذر_غدیریه است.

مهدوی با اشاره به هماهنگی سازمان تبلیغات با اداره کل آموزش و پرورش به منظور ترویج اطعام خانگی غدیر بیان کرد: از طریق شبکه شاد نیز این پویش را فراگیر خواهیم کرد و با همکاری شبکه استانی باران در این جهت تبلیغات مناسب انجام می گیرد.

وی با تاکید بر حمایت از کارناوال های خودرویی در روز غدیرخم گفت: این کارناوال های شادی توسط تشکل های مردم نهاد در روز غدیر در سراسر استان برگزار می شود، بهره گیری از فضلا در شبکه شاد نیز از برنامه های غدیر خم خواهد بود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با تاکید بر اینکه همه مومنین در فضاسازی محیطی جشن غدیر در محوله منازل خویش اقدام کنند، افزود: در ستاد شئون فرهنگی سازمان تبلیغات تاکید ویژه ای شد که شهرداری در فضاسازی محیطی خیابان های اصلی اقدام کرده و امیدواریم سازمان سیمامنظر با فضای محیطی مناسبی وظیفه خود را انجام دهند.

مهدوی با اشاره به حضور بیش از ۳۰۰ تشکل مردم نهاد در غالب مساجد و سمن های مختلف در اطعام غدیر گفت: این پویش های به اطعام مردم و جشن های سرور و شادی پرداختند و امسال این عدد افزایش قابل توجهی یافته  است و انتظار داریم دستگاه های خدماتی یاور تشکل های مردم نهاد در گوشه و کنار استان باشند.

وی همچنین تاکید کرد که کلیه کارکنان سازمان تبلیغات برای ترویج سنت اطعام خانگی در روز غدیر علاوه بر پخت غذا برای منازل خویش، برای توزیع غذای غدیریه اعلام آمادگی کرده اند.

انتهای پیام/۸۴۰۰۸نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان