جستجوگر خبری شهرستان شفت

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در احداث راه آهن رشت کیفیت را فدای سرعت کرده، گفت: حذف پل ها در طول خطوط ریلی گیلان و همچنین بهره برداری از خط آهنی که غیراصولی ساخته شده، ...

محمدرضا احمدی سنگری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به ساخت غیراصولی خط ریلی در گیلان، اظهار کرد: متأسفانه دولت و شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور شتاب گونه و غیراصولی خطوط ریلی گیلان را پیش برده و می برند.

وی با بیان اینکه شرکت ساخت و راه آهن کیفیت احداث خط ریلی در گیلان را فدای سرعت غیرمنطقی کرده اند، اظهار کرد: شتاب زدگی در احداث، استفاده از مصالح نامرغوب و آسیب های زیست محیطی برداشت نامتعارف مصالح از سوی شرکت ساخت بارها مورد تذکر ما قرارگرفته و هیچ گاه اجازه نخواهیم داد تا دولت عجولانه پروژه ای را به مرز افتتاح برساند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت به هر طریق ممکن در تلاش است تا راه آهن رشت را به انزلی برساند، گفت: دولت در اتصال خطوط ریلی گیلان ابنیه ای نظیر احداث چندین دهنه پل را حذف کرده که نمونه آن عدم تکمیل پل در لاکان و فلکده است که در کنار نارضایتی ها، مخاطراتی را نیز در پی داشته است.

عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شرکت ساخت ابتدا باید پل ها را در طول خط ریلی احداث و سپس بهره برداری از راه آهن را به متولیان آن واگذار می کرد، گفت: نمی شود پروژه ای ملی و بزرگی نظیر راه آهن را با شتاب زدگی و عجولانه و با اهدافی غیراصولی و بر ضرر مردم پیش گرفت و به جای اینکه مردم منطقه از آن بهره ببرند خود و اموالشان هرروز با آن درگیر و با خطر دست وپنجه نرم کنند.

احمدی با بیان اینکه احداث و اتصال خط آهن رشت به انزلی نیز احتمالاً با مشکاتی روبرو است، افزود: گزارش ها حکایت از حذف چندین دهنه پل در مسیر بوده که بازهم تأکید می کنم شرکت ساخت و توسعه زیرساخت ها باید با دقت و مطابق با طراحی های اصولی احداث راه آهن را در پیش بگیرد چراکه بهره برداری از طرحی که ناقص اجراشده، صحیح نیست و راه آهن نیز نباید طرح ناقص را بهره برداری کند.

انتهای پیام/۳۳۸۹نویسنده: newsBot
همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان